Nadleśnictwa Młynary o długości 7 km z 12 przystankami, tablicami poglądowymi o biocenozie lasu, ekologii, biotopie, sukcesji i poza produkcyjnych funkcjach lasu, punktem widokowym, paśnikiem dla zwierzyny grubej i drobnej, ławkami i koszami na śmieci. Jedna z tablic informuje o technologii miejskiej oczyszczalni ścieków typu „Obra”, od której rozpoczyna się trasa „ścieżki” w Młynarach. Trasa kończy się w Gardynach przy wiacie i miejscu odpoczynku obok pomnika przyrody „Gruba Kaśka”.
Nadleśnictwa Elbląg o długości 1,8 km z 10 przystankami przyrodniczo , historycznymi w Kadynach. Prowadziprzez rezerwat Kadyński Las i opisuje walory historyczne cesarskiej wsi Kadyny oraz walory przyrodnicze okolicy Kadyn.
Dyrekcji Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej w Elblągu o długości 5 km z 8 przystankami dydaktycznymi. Przyrodniczo , krajobrazowa ścieżka dydaktyczna prowadzi od pomnika ofiar obozu Stutthof w Nadbrzeżu do Łęcza. Zawiera opis historii terenu, drzewostanu, ekosystemu leśnego, doliny rzeki Kamienica, gospodarki łowieckiej, ochrony lasu.