31 marca w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku miało miejsce podsumowanie realizacji projektu „Moja mała ojczyzna – jej skarby przeszłości, teraźniejszość i przyszłość”, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Kultur Wschodnich im. Cyryla i Metodego z siedzibą w Pasłęku i Warmińsko–Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu. Honorowy patronat nad projektem przyjął Burmistrz Pasłęka dr Wiesław Śniecikowski.

W projekcie brali udział uczniowie klasy I i II LO pod opieką Małgorzaty Purzyckiej. Młodzież zaprezentowała efekty swojej kilkumiesięcznej pracy przed całą społecznością szkolną.

Celem przedstawionych prezentacji było rozwijanie wiedzy o historii , kulturze i gospodarce regionu, kształtowanie postaw obywatelskich, poznanie obyczajów i zwyczajów wschodniosłowiańskich oraz kształtowanie więzi ze środowiskiem lokalnym. Przy poznawaniu tradycji mniejszości ukraińskiej młodzież korzystała z pomocy ks. Romana Storoniaka. Uczestnicy projektu przygotowali też wystawy obrazujące efekty ich pracy , które spotkały się dużym zainteresowaniem uczniów ZSEiT w Pasłęku.

Małgorzata Purzycka

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Moja mała ojczyzna – jej skarby przeszłości, teraźniejszość i przyszłość
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Moja mała ojczyzna – jej skarby przeszłości, teraźniejszość i przyszłość
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Moja mała ojczyzna – jej skarby przeszłości, teraźniejszość i przyszłość