Przejdź do treści.

W Młynarach odbył się TURNIEJ KONIEC WAKACJI CZAS DO SZKOŁY O PUCHAR STAROSTY ELBLĄSKIEGO.

Zawody odbyły się 2 października na Orliku w Młynarach. Organizatorem zmagań był Klub Sportowy Syrena Młynary. W turnieju wzięło udział osiem drużyn, które grały systemem każdy z każdym w dwóch grupach, a następnie odbywały się mecze finałowe.

Orlik przy stadionie Syreny gościł następujące drużyny: Warmia Olsztyn, Huragan Morąg, AP Polonia 2018 Pasłęk, Concordia Elbląg ( 2 zespoły), AMP El-Futbol Elbląg oraz gospodarz imprezy Syrena Młynary ( 2 zespoły). W zawodach udział wzięło ponad 80 młodych adeptów piłki nożnej.

Kolejność finałowa turnieju:
Zwyciężyła drużyna Concordia II Elbląg , która po zaciętym meczu finałowym pokonała Huragan Morąg 3:0. Trzecie miejsce zajął zespół Concordia I Elbląg wygrywając decydujący mecz z AP Polonia 2018 Pasłęk 2:0. Piąte miejsce zajęli AMP El-Futbol Elbląg, którzy ograli Warmię Olsztyn 2:0. Siódme i ósme miejsce przypadło zespołom Syreny Młynary które między sobą w bezpośrednim pojedynku rozstrzygnęły kolejność. Wygrała Syrena I 4:0.

Turniej dostarczył sporo emocji, a doping licznie zgromadzonych kibiców dodawał kolorytu tej dobrze zorganizowanej imprezie. Miło było usłyszeć po zakończeniu od uczestników ciepłe słowa za: dobrą organizację, atmosferę, wiele nagród i pyszną pizzę. Dużą atrakcją dla uczestników turnieju był startujący z pobliskiego stadionu helikopter biorący udział w manewrach pożarniczych.

Królem strzelców został zdobywca 7 bramek , Jakub Czapliński z Huraganu Morąg. Najlepszym zawodnikiem został Maciej Karpiński z Concordii Elbląg. Najlepszym bramkarzem został Michał Rejewski z AMP El-Futbol Elbląg. Wszystkie drużyny otrzymały puchary, dyplomy i medale, a wyróżnieni zawodnicy pamiątkowe statuetki.

Mamy nadzieję, że te nieoszlifowane piłkarskie diamenty dzisiaj, jutro będą błyszczeć na największych stadionach świata.

Klub Sportowy Syrena Młynary pragnie serdecznie podziękować dla Starostwa Powiatowego w Elblągu za wsparcie finansowe umożliwiające organizację turnieju.

INFO: Pan Piotr Walczak, trener grupy "Orlika" Syrena Młynary