Przejdź do treści.

Dzisiaj 24 września) o godz. 10:00 w Elblągu rozpoczęła się konferencja na temat stanu nauczania tematyki waluty euro i Europejskiej Unii Walutowej w szkołach podstawowych i średnich, którą na zlecenie Komisji Europejskiej zorganizowało Starostwo Powiatowe w Elblągu przy merytorycznej współpracy z Warmińsko-Mazurskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu.

Zagadnienia wspólnej waluty europejskiej są coraz częściej nauczane w szkołach, w związku z tym Komisja Europejska pragnie spełniać aktywniejszą rolę we wspieraniu nauczycieli w nauczaniu tej tematyki. W tym celu Komisja Europejska planuje opracowanie narzędzi dydaktycznych, które zostaną różnymi kanałami udostępnione nauczycielom, tak aby zapewnić wsparcie w nauczaniu zagadnień europejskich. Spotkanie w Starostwie Powiatowym zostało zorganizowane po to, aby przekonać się, czy jest to słuszna inicjatywa i jak ewentualnie należy kontynuować prace, aby opracowane narzędzia były naprawdę przydatne dla nauczycieli.

W spotkaniu wzięła udział grupa 24 nauczycieli reprezentujących szeroki przekrój szkół Elbląga i powiatu elbląskiego. Uczestnicy omówili metody nauczania dotychczas stosowane przez siebie, ogólnokrajowy program nauczania szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz jak w tym programie funkcjonuje tematyka waluty euro. Nauczyciele zapoznali się również z najnowszymi publikacjami przygotowanymi przez Komisję Europejską poświęconymi tematyce spotkania i zostali poproszeni o wyrażenie swojej opinii na temat ich przydatności w dydaktyce.

Podobne konferencje odbywają się jeszcze w pięciu innych Krajach Członkowskich UE w ramach pilotażowego projektu wdrażanego przez Dyrekcję Generalną do spraw Gospodarczych i Finansowych Komisji Europejskiej DG ECFIN). Propozycja zorganizowania polskiej konferencji właśnie w Elblągu była dużym wyróżnieniem dla Starostwa Powiatowego, a przyczyniła się do tego wysoka ocena Komisji Europejskiej za zorganizowanie w listopadzie ubiegłego roku międzynarodowej konferencji pn. „Ludzkie oblicze cyfrowej edukacji”, w której wzięło udział 80 nauczycieli z 15 krajów Europy.

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Konferencja na temat wspólnej waluty euro
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Konferencja na temat wspólnej waluty euro
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Konferencja na temat wspólnej waluty euro
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: Konferencja na temat wspólnej waluty euro
Zdjęcie numer 5 galerii dla artykułu: Konferencja na temat wspólnej waluty euro
Zdjęcie numer 6 galerii dla artykułu: Konferencja na temat wspólnej waluty euro
Zdjęcie numer 7 galerii dla artykułu: Konferencja na temat wspólnej waluty euro
Zdjęcie numer 8 galerii dla artykułu: Konferencja na temat wspólnej waluty euro
Zdjęcie numer 9 galerii dla artykułu: Konferencja na temat wspólnej waluty euro
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 170747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski