20 maja tolkmicki Ośrodek Kultury obchodził podwójne święto: ogólnopolski Dzień Działacza Kultury oraz lokalny jubileusz 55-lecia działalności Domu Kultury w Tolkmicku (nazwa ta wielokrotnie zmieniała się na przestrzeni dziesięcioleci).

Święto było okazją do wspomnień, życzeń i podziękowań. Jubileusz swoją obecnością zaszczycili m.in. burmistrz Magdalena Dalman i przewodnicząca Rady Miejskiej Margarita Filip, radni, dyrektorzy instytucji kultury i oświaty oraz przyjaciele Ośrodka Kultury.

Po raz pierwszy osobom szczególnie zaangażowanym społecznie w pomoc świetlicom wiejskim i Ośrodkowi Kultury zostały przyznane honorowe tytuły „Przyjaciela Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Tolkmicku”. Wyróżnienia te otrzymali: Teresa Pawelczak z Kadyn, Anetta i Włodzimierz Gęsiccy z Łęcza, Ewa i Adam Sienkiewiczowie z Suchacza, ks. Józef Grochowski – proboszcz parafii św. Jakuba w Tolkmicku, Paweł Andryszczyk – prezes Klubu Sportowego „Barkas” w Tolkmicku i Anna Chrobak z Pogrodzia.

Uroczystość uświetniły występy zespołów i solistów przygotowanych przez instruktorów MGOK w Tolkmicku - dziecięcej grupy tanecznej, „Tolkmiczanki”, „Sasanki” z Suchacza, wokalistki: duet Weronika Starostecka i Klaudia Tkacz, solistka: Martyna Suzinowicz i zespół „Sentyment”.

Jubileuszowi towarzyszyło otwarcie wystawy malarstwa Edmunda Wężyka – dyrektora Ośrodka Kultury w Tolkmicku w latach 1988 – 1991. Wystawione prace wzbudziły niekłamany zachwyt wszystkich gości jubileuszu. Można je podziwiać w holu Ośrodka Kultury jeszcze przez miesiąc. Za pomoc w organizacji wystawy serdecznie dziękujemy Marii Wężyk, która wyraziła zgodę na udostępnienie prac męża i Milenie Kowalskiej z Urzędu Miasta i Gminy w Tolkmicku.

info: MGOK w Tolkmicku