Fundacja Chlorofil, organizacja pozarządowa, której celem statutowym jest edukacja ekologiczna, uprzejmie zaprasza uczniów klas III – VIII szkół podstawowych do udziału w konkursie  pod nazwą: „Mistrz Recyklingu i Przyjaciele”.

Minimalna grupa uczestników to dwóch uczniów z jednej szkoły. Każdy ekozespół rozwiązuje dwa zadania konkursowe, w terminie do 30 stycznia 2021 r. Konkurs wykorzystuje nowoczesne aplikacje internetowe do przekazania wiedzy ekologicznej. Można z nich korzystać bezpłatnie na stronie www.chlorofil.com.pl. Nagrodami w konkursie są wyjazdy do jednego z polskich parków narodowych i instalacji recyklingu.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.chlorofil.com.pl, e-mail: chlorofil@chlorofil.com.pl

Poniżej regulamin VII edycji ogólnopolskiego konkursu ekologicznego dla szkół podstawowych.

W związku z feriami zimowymi, zgłoszenia przyjmujmowane są do 30.01.2021

Tegoroczne zadania konkursowe:

Karta zgłoszenia w konkursie do wypełnienia i odesłania e-mailem:

Materiał edukacyjny do warsztatów na temat odpadów przeznaczony jest do wykorzystania podczas omawiania zadań konkursowych z uczniami. Całość składa się z dwóch części. Pierwsza dotyczy odpadów elektrogratów, a druga odpadów opakowań z gospodarstw domowych. Znaleźć w nich można  informację i inspirację do dalszych poszukiwań…

scenariusz-odpady-opakowańPobierz

Zdjęcie numer 1 w artykule: VII edycja konkursu Mistrz Recyklingu…i przyjaciele