Wiele wzruszeń i ogromna radość z ponownego spotkania po ponad trzymiesięcznej przerwie zapanowały w Zespole Szkół w Pasłęku. W czwartek 25 czerwca w hali sportowej odbyło się oficjalne pożegnanie absolwentów rocznika 2020. Na tę uroczystość czekali nie tylko byli już uczniowie, ale także dyrekcja, nauczyciele i rodzice. Dyrektor Szkoły Elżbieta Wasiuk podsumowała trzy- i czteroletni okres nauki dwóch klas licealnych i jednej technikalnej. Wicestarosta Ryszard Zając wręczył stypendia naukowe i nagrody rzeczowe najlepszym absolwentom, a wychowawcy w ciepłych słowach oficjalnie pożegnali się ze swoimi klasami. Jednak nie było to jedyne pożegnanie. Dzień później ostatni dzwonek zabrzmiał dla pozostałych uczniów. W specjalnych warunkach sanitarnych o trzech różnych godzinach świadectwa odbierali uczniowie liceum, technikum i branżowej szkoły I stopnia. Radość ze spotkania z koleżankami i kolegami z klasy oraz wychowawcami była wielka. Wyniki w nauce – pomimo trudnych warunków spowodowanych pandemią – okazały się bardzo wysokie. Aż 100 uczniów odebrało świadectwa z wyróżnieniem, a wśród nich najwyższą średnią ocen 6,0 mogli się poszczycić uczniowie liceum: Laura Kuchciak z kl. II A, Kornelia Kazimierczuk z kl. II B oraz Jakub Kozakiewicz z kl. I B. Do stypendium Prezesa Rady Ministrów zgłoszono 4 uczniów, a do stypendium starosty elbląskiego aż 21. Najwyższe wyniki w nauce odnotowała klasa I A LO – 4,86 oraz I B LO – 4,7. Wszyscy z nadzieją patrzą w przyszłość i wierzą, że 1 września nastąpi normalny powrót do szkoły. Przypominamy, iż Zespół Szkół w Pasłęku prowadzi nabór absolwentów szkół podstawowych na nowy rok szkolny. Pierwsze wnioski przyjmowano już od 15 czerwca, a Komisja Rekrutacyjna pracuje niestrudzenie do 10 lipca. Dla tych, którzy jeszcze wahają się, który kierunek wybrać, przypominamy je wszystkie:

- liceum ogólnokształcące: klasa politechniczna, politechniczna dwujęzyczna, przyrodniczo-medyczna, lingwistyczno-dziennikarska, mundurowo-sportowa oraz sportowa w zakresie lekkiej atletyki i koszykówki;

- technikum: technik hotelarz, technik logistyk i technik reklamy;

- branżowa szkoła I stopnia: sprzedawca, kucharz i wszystkie pozostałe zawody.

Serdecznie zapraszamy do kontynuowania nauki w najstarszej i wyjątkowej szkole, jaką jest Zespół Szkół w Pasłęku.

info: ZS