Powiatowy Dzień Działacza Kultury obchodzony w dniu 29 maja 2020 roku jest okazją by docenić zaangażowanie w działalność kulturalną twórców, artystów i animatorów. Z tej okazji Starosta Elbląski - Pan Maciej Romanowski przyznał siedem nagród za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Nagrody i listy gratulacyjne otrzymali: Ks. Proboszcz Józef Grochowski z gminy Tolkmicko, Jan Nowicki z gminy Pasłęk, Olga Kuszka z gminy Elbląg, Marlena Szulc z gminy Tolkmicko, Janina Luber z gminy Markusy, Edyta Wasiluk-Jarosz z gminy Młynary oraz Tomasz Pędzich z gminy Godkowo.

Doceniając codzienną pracę na rzecz upowszechniania kultury polskiej w powiecie elbląskim, prof. dr hab. Piotr Gliński, Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, nadał odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”: Alinie Basaj z gminy Godkowo, Dominice Zabiełło z gminy Młynary, Elżbiecie Kacperskiej z gminy Gronowo Elbląskie, Joannie Marcinkowskiej z gminy Gronowo Elbląskie, Joannie Włodarskiej z gminy Elbląg.

Wszystkim osobom nagrodzonym i odznaczonym życzymy twórczych inspiracji do działania, niegasnącego zapału i satysfakcji z rozwijania artystycznych pasji.

Z uwagi na panującą sytuację epidemiologiczną i w trosce o bezpieczeństwo uczestników i zaproszonych gości, uroczyste obchody Powiatowego Dnia Działacza w tym roku, niestety nie mogły się odbyć. Odznaki honorowe zostaną wręczone w terminie późniejszym.

document Sylwetki Lauretów Nagród i Odznaczeń (21 KB)

kultura