Urząd Ochrony Danych Osobowych, przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej, przygotował poradnik dla szkół „Dane osobowe bezpieczne podczas zdalnego nauczania”. Materiał ma wesprzeć dyrektorów, nauczycieli, a także uczniów i rodziców w bezpiecznym korzystaniu z dostępnych metod i narzędzi do zdalnej nauki.

Poradnik dla szkół – pomoc w zdalnej nauce

Poradnik zawiera najważniejsze informacje dotyczące ochrony danych osobowych, zabezpieczania danych przez zastosowanie odpowiednich środków technicznych i organizacyjnych, bezpieczeństwa w korzystaniu z narzędzi do pracy zdalnej, a także ochrony zewnętrznych nośników pamięci. Materiał zawiera rekomendacje i wytyczne UODO, skierowane zarówno do szkolnych administratorów, nauczycieli, ale także uczniów Wśród nich m.in. podpowiedzi dotyczące generowania haseł, oprogramowania, zabezpieczania plików, sieci bezprzewodowych czy dysków przenośnych.

Poradnik dostępny jest pod linkiem:

To uniwersalne porady, które mogą być przydatne również w innych dziedzinach życia dlatego warto o nich pamiętać na co dzień.

Pracownicy Wydziału Promocji Powiatu, Edukacji, Kultury i Sportu