Ogólnopolski Turniej Rzutu Podkową pod patronatem Starosty Elbląskiego organizowany przez elbląski Klub Horse-Shoe odbył się 08.06.2019 r. w Jagodnie na terenie „Ranczo Natalia”.

Na turnieju stawiło się 75 zawodników z klubów i stowarzyszeń z Bydgoszczy, Gdańska, Markus, Godkowa, Rachowa. Uczestnikami zawodów były także osoby niezrzeszone, będące sympatykami tej dyscypliny sportowej. Ogółem w imprezie brało udział ok. 90 osób. Na teren zawodów przybyła także ekipa regionalnej telewizji TVP Olsztyn, która zarejestrowała i wyemitowała urywki turnieju w wieczornych wiadomościach.

Zawody zostały rozegrane w kategoriach: turniej drużynowy, turnieje indywidualne kobiet i mężczyzn, turniej „20” Open. Każdy z zawodników oddawał pięć rzutów w dziesięciu seriach. Do zdobycia było tysiąc punktów.

Wyniki Turnieju:

MĘŻCZYŻNI /startowało 52 zawodników/

1. Ogrzywalski Andrzej       Godkowo                    360 pkt.

2. Bakun Wojciech              RACHOWO               353 pkt.

3. Walczak Marian              TW Bydgoszcz                      311 pkt.

KOBIETY /startowało 21 kobiet/

1. Kozłowska Felicja           „KAPER” Bydgoszcz                        290 pkt.

2. Górska Teresa                  „SIODŁO” Kępniewo                       273 pkt.

3. Lewicka Zofia                  „SIODŁO” Kępniewo                       259 pkt.

TURNIEJ KLUBÓW

1 Godkowo I   - 1037 pkt

2 Siodło I Kępniewo - 1033 pkt

3 Rachowo I - 1022 pkt

TURNIEJ INDYWIDUALNY „20” OPEN

Ogrzywalski Andrzej             Godkowo

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali okolicznościowe puchary ufundowane przez Starostę Elbląskiego oraz nagrody rzeczowe. Uczestnicy zawodów zostali poczęstowani ciastami upieczonymi przez członkinie Klubu Horse-Shoe, kawą, herbatą oraz pieczywem ze smalcem własnego wyrobu i ogórkiem kiszonym.

Zawody przebiegły jak zwykle w sportowej i gorącej atmosferze.

Wiesława Jabłońska, Klub „Horse-Shoe”