"Zawody z przyszłością" – to tytuł konkursu, który odbył się w Zespole Szkół w Pasłęku 23 października. Była to trzecia edycja konkursu, którego głównym celem jest aktywizowanie uczniów do kreowania własnej ścieżki kariery zawodowej.

Młodzież w formie prezentacji multimedialnej, wywiadów, scenek, przedstawiła takie zawody jak: aktor, coach, chirurg plastyczny, dietetyk, lekarz, hotelarz, policjant. Jury oceniało prezentacje za: oryginalność, komunikatywność przekazu i walory ilustracyjne.

Konkurs wygrały uczennice z klasy II a LO: Aleksandra Lipińska i Weronika Kowzan, które w najbardziej atrakcyjny sposób zaprezentowały zawód chirurga plastycznego. Drugie miejsce zajęli uczniowie z klasy I Technikum Hotelarskiego: Sandra Smolska, Wiktoria Basarab i Paweł Ławrowski, którzy przedstawili zawód, którego aktualnie się uczą – hotelarz. Trzecie miejsce ex aequo zostało przyznane uczniom: Grzegorzowi Hitntzowi z klasy IIIa LO, który przedstawił zawód coacha i Kacprowi Karasiewiczowi z kl. Ib LO za zaprezentowanie zawodu policjanta.

Zespół Prasowy ZS