26 września w Starostwie Powiatowym w Elblągu odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. W naradzie uczestniczyli : Dyrektor WBiZK WM UW w Olsztynie, Kierownik Oddziału Bezpieczeństwa Powszechnego i Zaopatrzenia WBiZK UW w Olsztynie, Zastępca Dyrektora Zarządu Zlewni w Elblągu, Kierownik Nadzoru Wodnego w Elblągu, przedstawiciele służb i straży oraz samorządów gmin, miast i gmin powiatu elbląskiego zagrożonych powodziowo.

Na spotkaniu przedstawione zostały wyniki lustracji obiektów osłony przeciwpowodziowej akwenów i cieków wodnych, na jakich w 2017 roku podejmowane były działania ratownicze. Ponadto omówiono stan przygotowań samorządów do zagrożeń okresu jesienno- zimowego, w tym do zagrożenia powodziowego. Przedstawiono informację o działaniach naprawczych realizowanych przez Zarząd Zlewni Wód Polskich w Elblągu na obiektach uszkodzonych podczas ubiegłorocznych jesiennych wezbrań wód w powiecie elbląskim, a także o działaniach planowanych w kolejnych latach w zakresie poprawy zabezpieczenia przeciwpowodziowego naszego powiatu.

Oksana Denis