Przejdź do treści.

9 czerwca w Krasinie odbyła się kolejna edycja festynu rodzinnego pod nazwą ,,Biało-Czerwona Familiada – Krasin 2018’’. Dotychczasowe familiady nawiązywały tematycznie do tego, co aktualnie działo się w Krasinie i okolicy, tegoroczna nawiązywała do 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Patronat Honorowy nad naszą imprezą objęli Starosta Elbląski oraz Burmistrz Pasłęka.

Na początku nastąpiło oficjalne powitanie przybyłych gości przez sołtysa Krasina Martę Ziółek-Śmiszek. W dalszej części prezes Stowarzyszenia Niepoprawnych Optymistów Krasina podziękowała Staroście oraz Burmistrzowi za objęcie patronatem Biało-Czerwonej Familiady. Następnie podziękowano za wsparcie finansowe i rzeczowe: Zarządowi Powiatu Elbląskiego, Burmistrzowi Pasłęka, Firmie Baltic Green I, BP BS zs. w Pasłęku, Spółdzielni Mleczarskiej, Snails Garden, Pośrednictwo Finansowe i Ubezpieczeniowe PERFECT Stanisław Jasina, MOSiR Pasłęk, JRG Straży Pożarnej, Policja , Sem-Ex Pasłęk, Głos Pasłęka, Dziennik Elbląski oraz Solid Security. Doceniono również pomoc lokalnej społeczności, która i tym razem nie zawiodła.

Przypomniano historię odzyskania niepodległości, znaczenie jedności począwszy od rodzin skończywszy na jednostkach samorządowych i organach władzy państwowej. Gościom wręczono biało-czerwone kotyliony. Przybyłym rozdano białe i czerwone balony napełnione helem, które wypuszczono dla uczczenia tego wydarzenia. Parafialna Orkiestra Dęta z Zielonki Pasłęckiej wykonała dla zebranych zestaw utworów i pieśni patriotycznych. Uzupełnieniem części poświęconej rocznicy odzyskania niepodległości było puszczenie przez dzieci ,,światełek pamięci” na wodzie.

W dalszej części imprezy odbyły się występy artystyczne: zespołu Hip-Hop ,,HIPNOTIC +KIDS”, ,,CYGANEK” z Rzecznej, ,,Sasanek” z Suchacza, zespołu Iza & Staszek. Oprawę muzyczną do końca imprezy zapewnił DJ Marcel.

Dla dzieci przygotowano sporo atrakcji: pokazy straży pożarnej i policji, dmuchane zjeżdżalnie i baseny z kulkami , stoisko doświadczalno-eksperymentalne z konkursami zorganizowane przez firmę Baltic-Green I, gry i konkursy zorganizowane przez stowarzyszenie. W międzyczasie rozegrano mecz piłki siatkowej : Krasin-Wiatraki-Ślimaki kontra reszta świata, w którym wszyscy okazali się zwycięzcami, ponieważ drużyny w trakcie meczu uzupełniały składy drużyn przeciwnych swoimi zawodnikami . Tradycyjnie zaprzyjaźnione sołectwa wystawiły swoje stoiska, w których można było zarówno skosztować przepysznych ciast i pierogów oraz potraw z grilla. Nie zabrakło stoisk z rękodziełem, słodyczami, zabawkami. O doradztwo finansowe zadbali : BP BS zs. w Pasłęku oraz Getin Bank.  

Miłym wrażeniem był widok biało-czerwonych akcentów zarówno na stoiskach jak i na ubraniach przybyłych gości.

Oprawę fotograficzną zapewniła Barbara Nowak.

Aneta Dzięgo

 

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 170747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski