18 kwietnia w Zespole Szkół Zawodowych w Pasłęku od części humanistycznej rozpoczął się trzydniowy maraton egzaminacyjny. O godzinie 09:00, po wylosowaniu numeru stolika i odebraniu naklejek kodujących, słuchacze otworzyli arkusze egzaminacyjne z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie. Po przerwie rozpoczęły się zmagania z językiem polskim.

19 kwietnia słuchacze przystąpią do drugiej części egzaminu gimnazjalnego: części matematyczno-przyrodniczej, składającej się także z dwóch bloków. Pierwszy zawiera zadania z przedmiotów przyrodniczych: biologii, chemii, fizyki i geografii, drugi natomiast - zadania z matematyki. 20 kwietnia będzie dniem języków obcych. W naszej szkole językiem nowożytnym w klasie III Gimnazjum jest język angielski. Egzamin odbędzie się na poziomie podstawowym, do którego przystąpią wszyscy słuchacze, oraz poziomie rozszerzonym, do którego przystąpią jedynie ci, którzy języka angielskiego uczyli się w szkole podstawowej.

Egzamin gimnazjalny przeprowadzany jest w trzeciej klasie gimnazjum. Jest on powszechny i obowiązkowy, co oznacza, że musi przystąpić do niego każdy uczeń kończący szkołę. Przystąpienie do egzaminu jest bowiem jednym z warunków ukończenia gimnazjum. Wynik egzaminu uzyskany na egzaminie gimnazjalnym nie ma wpływu na ukończenie szkoły.

Wyniki egzaminu słuchacze poznają 15 czerwca. Wszyscy zdający poważnie i ze skupieniem podeszli do swoich obowiązków. Przygotowania do egzaminu gimnazjalnego trwały już od początku roku szkolnego. Życzymy naszym słuchaczom połamania długopisów oraz jak najwyższych wyników.

Joanna Jachimek

DSCF0862m