Szansę na wykorzystanie wiedzy zdobytej na lekcjach chemii w Zespole Szkół w Pasłęku mieli uczniowie klas II i III o nachyleniu przyrodniczo-medycznym podczas zajęć laboratoryjnych z chemii analitycznej jakościowej, będącej nieodzowną częścią studiów chemicznych, biotechnologicznych czy farmaceutycznych.

Zajęcia przeprowadzone 16 lutego przez studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego dały młodzieży możliwość poznania właściwości wielu substancji, reakcji zachodzących między nimi, a także uczyły dokonywania obserwacji objawów reakcji i wyciągania wniosków. Uczniowie opanowali ponadto praktyczne umiejętności przeprowadzania reakcji chemicznych, zapoznali się z techniką i metodyką pracy analitycznej oraz wykształcili dobre nawyki w pracy laboratoryjnej. A dodatkowo uzyskali szereg cennych informacji na temat wybranych kierunków studiów.

Dziękujemy Filipowi i Kindze za atrakcyjne zajęcia oraz wiele istotnych wskazówek.