Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich nauczycieli, pedagogów oraz pracowników oświaty. Jest to także sposobność do wyrażenia wdzięczności za trud włożony w edukację i wychowanie uczniów.

Z tej oto właśnie okazji w Zespole Szkół w Pasłęku został przygotowany uroczysty apel, w którym wzięli udział wszyscy pracownicy szkoły, uczniowie i zaproszeni goście, wśród których znaleźli się Wicestarosta Powiatu Elbląskiego p. Zbigniew Lichuszewski, Naczelnik Wydziału Promocji Powiatu, Edukacji, Kultury i Sportu p. Gabriela Effenberg, Członek Zarządu Powiatu p. Joanna Naspińska, przewodnicząca rady rodziców p. Urszula Tyszecka oraz prezes ZNP p. Kazimierz Jacek.

Pracownicy oświaty usłyszeli mnóstwo serdecznych życzeń, ale najmilszą niespodzianką tego dnia były wyjątkowe życzenia od naszych uczniów.

Katarzyna Panimasz
Wicedyrektor Zespołu Szkół w Pasłęku