Dnia 15.12.2009 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku odbył się Festiwal Nauki podsumowujący projekt „Do sukcesu na kółkach". Pasłęcką szkołę odwiedziło ponad 200 gimnazjalistów z terenu powiatu elbląskiego.

Młodzież uczestniczyła w pokazach 4 kół naukowych: informatyczno-marketingowego, matematycznego, biologiczno-chemicznego i geograficzno-fizycznego. Uczniowie ZSEiT przygotowali doświadczenia naukowe, zabawy z grafiki komputerowej, gry logiczne oraz konkursy z nagrodami. Można było obejrzeć między innymi język żaby pod mikroskopem, zbudować piramidę żywności, złożyć ramkę do zdjęć według matematycznej instrukcji orgiami, czy obejrzeć siebie ze zdjęcia) w animowanym pokazie multimedialnym.

Na podsumowaniu obecni byli przedstawiciele władz: Gabriela Effenberg , naczelnik Wydziału Promocji Powiatu, Edukacji, Kultury i Sportu, a także burmistrz Pasłęka , dr Wiesław Śniecikowski oraz dyrektorzy szkół gimnazjalnych. Podczas oficjalnej konferencji, koordynator projektu , Izabela Sadolewska, przedstawiła ogólne założenia projektu, zaś działalność poszczególnych kół omawiali sami uczniowie na tle prezentacji multimedialnej. Zwieńczeniem konferencji był pokaz „Magia czy nauka", w którym wykorzystane zostały najciekawsze doświadczenia.

Projekt „Do sukcesu na kółkach” realizowany jest przez ZSEiT w Pasłęku za pośrednictwem Starostwa Powiatowego w Elblągu. W działaniach uczestniczyło sześćdziesięciu uczniów ZSEiT. W programie poszczególnych kół znalazły się wycieczki oraz letni obóz naukowy. Celem projektu było wyrównanie poziomu wiedzy, podniesienie jakości nauczania w szkole i poprawa perspektyw dalszej nauki oraz kariery zawodowej uczniów.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Priorytet: IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach
Działanie: 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego