onkoTourm

Fundacja Pokonaj Raka rusza z nową inicjatywą pod patronatem i z udziałem Czesława Langa. Wicemistrz olimpijski i organizator Tour de Pologne będzie obecny na dwóch pierwszych etapach OnkoTour, który startuje z Elbląga już 1 sierpnia.

Jeśli osoby mające za sobą mrok choroby nowotworowej pokonają swoje ograniczenia pomogą w ten sposób wszystkim tym, przed którymi decyzja "walki o własne życie" nadal tkwi w głowie. Taka aktywność jest również formą profilaktyki. Jeśli my, zdrowi zobaczymy/ usłyszymy do jakich czynów zdolni są, Ci, których choroba nie oszczędzała nie będziemy lękali się pójść na badania. W ten sposób miliony pieniędzy wydane na profilaktykę będą precyzyjniej wykorzystane. Skorzystamy z bezpłatnych badań mammograficznych, badań przesiewowych. Rak szyjki macicy to jedyny nowotwór, który może być prawie całkowicie wyeliminowany poprzez kompleksową profilaktykę.  Świadomość wśród mężczyzn jest równie bezcenna. Wiele ograniczeń jest w naszych głowach. Przełamując widmo lęku i strachu w sposób właściwy wpłyniemy na wydawanie publicznych pieniędzy.

Masz szansę przeżyć piękne chwile z wybitnymi sportowcami. Od 01 sierpnia br. do 07 sierpnia Fundacja będzie działać na terenie Warmii i Mazur. Tegoroczny Onko Tour 2016 zakończy się w Suwałkach, czyli już na terenie województwa podlaskiego w sobotę 06 sierpnia br.

Do przejechania uczestnicy mają ok 415 km przez 6 dni pokonując 1380 m przewyższenia. Oto poszczególne etapy:

01 sierpnia br. poniedziałek trasa Elbląg - Frombork

02 sierpnia br. wtorek trasa Frombork - Pieniężno

03 sierpnia br. środa trasa Pieniężno - Lidzbark Warmiński

04 sierpnia br. czwartek trasa Lidzbark Warmiński - Węgorzewo

05 sierpnia br. piątek trasa Węgorzewo - Stańczyki

06 sierpnia br. sobota Stańczyki - Suwałki

07 sierpnia br. niedziela powrót do Elbląga

Na trasie tegorocznego ONKO TOUR 2016 organizatorzy będą zachęcać mieszkańców do badań. Poza prezentacją swoich wieloletnich aktywności to profilaktyka będzie głównym celem.

Więcej informacji na stronie organizatora: http://www.pokonajraka.com/aktualnosci/141-onko-tour-2016.html

Katarzyna Gulczyńska

Prezes Fundacji „Pokonaj raka”

Fundacja Pokonaj Raka rusza z nową inicjatywą pod patronatem i z udziałem Czesława Langa. Srebrny wicemistrz olimpijski i organizator Tour de Pologne będzie obecny na dwóch pierwszych etapach OnkoTour, który startuje z Elbląga już 1 sierpnia.

01 sierpnia br. poniedziałek trasa Elbląg - Frombork

02 sierpnia br. wtorek trasa Frombork - Pieniężno

03 sierpnia br. środa trasa Pieniężno - Lidzbark Warmiński

04 sierpnia br. czwartek trasa Lidzbark Warmiński - Węgorzewo