Przejdź do treści.

Już 24 sierpnia 2014 roku odbędzie się kolejna edycja średniowiecznego Jarmarku św. Bartłomieja. Piknik historyczny, konkursy, pokazy tańca z ogniem czy koncerty – to tylko niektóre atrakcje, które czekają na uczestników imprezy w Pasłęku.

Pomysł organizacji Jarmarku nawiązuje do średniowiecznej tradycji, w której jarmark stanowił główne miejsce handlu. Zatem w tym dniu będzie można zakupić dzieła oraz wyroby miejscowych twórców, piękne pocztówki ze starymi zdjęciami oraz wiele innych ciekawych przedmiotów. Atmosfera Jarmarku stwarza niebywałą okazję, aby przenieść się w dawne czasy. W programie nie zabraknie scen historycznych przez Ratuszem Miejskim i Bramą Młyńską. Tradycyjnie już w obrębie murów odbędzie się inscenizacja „Oblężenie Zamku”. Głównym punktem programu będzie bicie rekordu w opleceniu najdłuższych murów obronnych w północnej Polsce łańcuchem składającym się z uczestników trzymających się za ręce.

W ramach II Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej odbędzie się koncert kameralny. Na uwagę zasługuje możliwość usłyszenia jak grają barokowe organy wykonane w początkach XVIII wieku przez mistrza Hildebrandta z Gdańska. Organy Andreasa Hildebrandta znajdujące się w kościele pw. św. Bartłomieja są unikatowym zabytkiem w skali ogólnopolskiej i światowej.

Kolejną atrakcją będzie Piknik Historyczny, na którym organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji, szczególnie dla dzieci. Ciekawym elementem programu tegorocznej imprezy będzie Turniej Gmin, w którym wezmą udział przedstawiciele Godkowa, Markus, Milejewa, Młynar oraz Pasłęka.

Na zakończenie imprezy odbędą się pokazy tańca z ogniem w wykonaniu Grupy Feniks z Krasina i Piotra Adamczyka z Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu.

Więcej informacji znajduje się na fanpage wydarzenia https://www.facebook.com/JarmarkSwietegoBartlomieja oraz na stronie internetowej http://www.jarmarkswbartlomieja.pl/.

Wydarzenie zostało objęte patronatem Starosty Elbląskiego.

III Jarmark św. Bartłomieja wspiera finansowo m.in. Braniewsko-Pasłęcki Bank Spółdzielczy z siedzibą w Pasłęku.

Adrianna Otręba

Zdjęcie numer 1 w artykule: III Jarmark św. Bartłomieja w Pasłęku

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 170747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski