Przejdź do treści.

W ostatnią niedzielę na wodach Zalewu Wiślanego przed Stanicą Wodną w Nadbrzeżu miały miejsce klubowe regaty w klasie OPTIMIST. Startowały dzieci i młodzież z lokalnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Tolkmicko w wieku od 9 do 15 lat.

Rozegrano trzy wyścigi po trasie trójkąt + „śledź” z metą na wiatr przy stałym wietrze do 5m/s. Do ogólnego wyniku regat zaliczano dwa najlepsze rezultaty. Jedenastu zawodników, w tym wielu pierwszy raz w życiu, wypróbowało swoich sił w regatach. Tym razem znów wygrało jednak doświadczenie. W górnej części tabeli regat znaleźli się zawodnicy, którzy pływają już od roku lub dwóch lat, stawka jednak była wyrównana i sukces nie przyszedł im łatwo.

Klasyfikowano wszystkich w jednej grupie bez względu na wiek i okazało się, że regaty wygrał jeden z młodszych żeglarzy – Wiktor Kaczorowski, który zapewnił sobie wygraną regat już po dwóch wyścigach, wygrywając oba z nich. O drugie miejsce do ostatniego wyścigu walczyli: Karolina Depka i Konrad Rygiel. Konradowi zabrakło szczęścia i na drugim miejscu uplasowała się Karolina. Trzecie miejsce przypadło Konradowi, który w tym roku rozpoczął przygodę z żeglarstwem i notuje już pierwsze sukcesy na swoim koncie.

Regaty klubowe były wspaniałą okazją do wytypowania kadry klubu do regat w Krynicy Morskiej, które odbędą się w dniach 22-24 sierpnia. To także moment integracji dzieci i ich rodziców na pikniku rodzinnym i grillu w Stanicy Wodnej w Nadbrzeżu.

Podsumowując, należy stwierdzić, że żeglarstwo dzieci i młodzieży na najbliższym Elblągowi akwenie jakim jest Zalew Wiślany rozwija się, co szczególnie cieszy Uczniowski Klub Sportowy Tolkmicko.

Klub skupia dzieci i młodzież w wieku 6-15 lat w klasie OPTIMIST, dzieci i młodzież w wieku 12-17 lat w klasie LASER 4,7 i LASER RADIAL oraz dzieci w wieku 12-18 lat w klasie 420. Dodatkowo klub dysponuje 5 jachtami kabinowymi typu TOLKMICKO 24 oraz dwoma motorówkami asekuracyjnymi typu RIB. Zajęcia prowadzi dwóch trenerów zarówno w swojej siedzibie w Tolkmicku, jak i w Nadbrzeżu, korzystając ze sprzętu Stanicy Wodnej.

Zdjęcia: Weronika Arkabus

Tekst: Jerzy Sukow

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Regaty Optimista na Zalewie Wiślanym w Nadbrzeżu
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Regaty Optimista na Zalewie Wiślanym w Nadbrzeżu
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Regaty Optimista na Zalewie Wiślanym w Nadbrzeżu
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: Regaty Optimista na Zalewie Wiślanym w Nadbrzeżu
Zdjęcie numer 5 galerii dla artykułu: Regaty Optimista na Zalewie Wiślanym w Nadbrzeżu
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 170747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski