14 czerwca w Sangate Hotel Airport w Warszawie odbyła się Wielka Gala „30 lat Wolności RP”, organizowana przez portal Przedsiębiorcy.pl wraz z Mazowieckim Zrzeszeniem Handlu, Przemysłu i Usług. Podczas uroczystości zaprezentowano m.in. laureatów: XI edycji Plebiscytu „Orły Polskiego Samorządu”. Wśród nich znalazła się Gmina Markusy, która otrzymała nagrodę specjalną „Orły Polskiego Samorządu – 30-lecie Wolności RP” oraz jej wójt Dorota Wasik wyróżniona nagrodą specjalną „Wójt Roku 2019”.

Wiceprezes Ogólnopolskiej Federacji Przedsiębiorców i Pracodawców Przedsiębiorcy.pl Piotr Podgórski oraz członek Zarządu Mazowieckiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości Witold Buczyński wręczyli statuetki „Orzeł 30-lecia Wolności RP” włodarzom tych gmin i powiatów, które w ocenie Rady Programowej zasłużyli na najwyższe laury. Galę poprowadzili Joanna Jabłczyńska i Krzysztof Ibisz.

Sylwetki i Marki Polskiego Samorządu to program, którego zadaniem jest budowanie i umacnianie pozycji polskich samorządów oraz promowanie i pokazywanie ich dokonań na poszczególnych płaszczyznach działalności, przekładających się na atrakcyjność regionu i budowanie silnej marki. W ramach Programu przyznawana jest nagroda Diament Polskiego Samorządu.

Ogólnopolska Federacja Przedsiębiorców i Pracodawców – Przedsiębiorcy.pl jest organizacją reprezentująca interesy pracodawców w Polsce, powołaną na rzecz budowania pozytywnego wizerunku przedsiębiorców w Polsce oraz reprezentowania ich interesów wobec związków zawodowych, organów władzy i administracji publicznej.

Misją Przedsiębiorców.pl jest zapewnienie polskim przedsiębiorcom jak najlepszych warunków sprzyjających ich rozwojowi oraz podejmowanie inicjatyw promujących polskie marki, tym samym aktywnie wspierać polską gospodarkę.