26 kwietnia 2024 r. uczniowie klasy pierwszej technikum logistycznego uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do firmy KRAM w Pasłęku. Wycieczki pozwoliła na zgłębienie wiedzy logistycznej z zakresu organizacji prac magazynowych oraz gospodarki magazynowej. Uczniowie mogli uczestniczyć w zajęciach polegających na kompletowaniu i zabezpieczaniu towaru do wysyłki. Uczestnicy wycieczki zobaczyli magazyn wysokiego składowania, poznali zasady funkcjonowania pracy magazynu, zobaczyli urządzenia magazynowej i środki transportu wewnętrznego wykorzystywane w magazynie, nowoczesny park maszynowy przeznaczony do produkcji folii. Młodzi logistycy uczestniczyli w prelekcji prowadzonej przez pracowników firmy na temat produkowanych i sprzedawanych wyrobów oraz norm jakościowych produktów. Uczniowie od strony praktycznej mieli możliwość przeanalizowania sprawnej organizacji systemu produkcyjnego oraz jego najbliższego otoczenia magazynowo – transportowego, planowania, organizowania i kontrolowania przepływu surowców oraz materiałów na każdym etapie procesu produkcyjnego. Firma swoją misję wykonuje z dużym zaangażowaniem, kładzie nacisk na terminowość dostaw, zadowolenie klienta oraz dostarczanie towaru najwyższej jakości. Niewątpliwie była to cenna lekcja na temat przyszłego zawodu.

Info. ZS Pasłęk