W ostatni czwartek, tj. 22 marca, uroczyście została podpisana umowa patronacka pomiędzy Zarządem Pasłęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku a Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Elblągu.

Podpisanie Umowy odbyło się przy udziale władz Uczelni oraz gości: burmistrza Pasłęka Wiesława Śniecikowskiego, wicestarosty Macieja Romanowskiego oraz przedstawicielki ZSEiT w Pasłęku Joanny Strzeleckiej. Ze strony Uczelni umowę podpisali: rektor , prof. dr hab. inż. Zbigniew Walczyk oraz prorektor ds. rozwoju dr Irena Sorokosz.

Przedmiot umowy określa ogólne zasady współpracy w ramach patronatu naukowego Uczeni nad PUTW. Przewiduje ona między innymi udział przedstawicieli Patrona w posiedzeniach Rady Programowej. Należyta realizacja postanowień zawartych w Umowie powinna pozwolić na udoskonalenie działań edukacyjnych osób po 50 roku życia pragnących czynnie uczestniczyć w życiu Pasłęka i okolic.

W imieniu Zarządu Pasłęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku chciałbym bardzo serdecznie podziękować Władzom Uczelni za objęcie nas patronatem naukowym. Dziękujemy także przybyłym Gościom, którzy uhonorowali to bardzo ważne dla nas wydarzenie.

Prezes Zarządu PUTW - Adam Bobrowicz

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Współpraca PUTW z PWSZ w Elblągu