Dzisiaj 23 grudnia) członek Zarządu Województwa Witold Wróblewski i starosta Sławomir Jezierski podpisali umowę na dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013 projektu pod nazwą „E-region powiatu elbląskiego: usługi dla przedsiębiorców”. Wartość projektu wynosi 2.410.603,20 zł, w tym wkład własny powiatu elbląskiego 361.590,49 zł, zaś dofinansowanie z RPO 2.049.012,71 zł.

Projekt będzie realizowany głównie w Starostwie Powiatowym w Elblągu, choć jego oddziaływanie obejmie cały obszar powiatu. Zakupiony zostanie nowoczesny, wysokiej klasy sprzęt teleinformatyczny, na bazie którego zostaną stworzone interaktywne tematyczne portale internetowe: gospodarczy, turystyczny, drogowy oraz moduły: analityczny i statystyczny, urbanistyki, stacji kontroli pojazdów, zamówień publicznych, geodezyjny , mapy cyfrowe, geodezyjny , operaty techniczne, środowiskowy i ankietowy. Uruchomiony zostanie również system powiadamiania e-mail o szerokim spektrum funkcjonalności: począwszy od informacji o klęskach żywiołowych poprzez informacje o zdarzeniach gospodarczych np. przetargach skończywszy na informacjach o imprezach kulturalnych i wydarzeniach w regionie.

Dzięki wdrożeniu projektu mieszkańcy powiatu elbląskiego będą mogli załatwiać wiele spraw bez konieczności osobistego stawiennictwa w urzędzie, podniesie się poziom jakości obsługi przedsiębiorców. Usprawniona zostanie obsługa interesantów i znacznemu skróceniu ulegnie czas załatwiania poszczególnych spraw.

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: E-region powiatu elbląskiego
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: E-region powiatu elbląskiego