W powiecie elbląskim w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych od roku 2009 do chwili obecnej wyremontowano blisko 31 km dróg, co kosztowało łącznie ponad 15,5 mln zł. Osiągnięcie tak dobrego rezultatu było możliwe dzięki partnerskiej współpracy powiatu udział w kwocie prawie 4 mln zł gmin blisko 4,3 mln zł) i wojewody prawie 7,3 mln zł). W dniu 5 października otwarto kolejne wyremontowane odcinki dróg w gminach: Pasłęk, Młynary i Tolkmicko.

W miejscowości Sałkowice dokonano otwarcia drogi powiatowej nr 1173, którą wyremontowano w partnerstwie powiatu z gminą Pasłęk. Wartość inwestycji wyniosła ponad 1,5 mln zł. Przecięcia wstęgi dokonali wicewojewoda warmińsko-mazurski Jan Maścianica, starosta elbląski Sławomir Jezierski, burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski oraz prezes P.P.U. „Tuga” sp. z o.o. Wiesława Kasperek, która była wykonawcą oddawanych inwestycji. W uroczystości wzięli udział także wicestarosta Maciej Romanowski i przewodniczący Rady Miejskiej w Pasłęku Stanisław Paździor.

W Młynarach otwarto wyremontowane ulice Ogrodową i Kwiatową. Partnerem gminy Młynary w tym zadaniu o wartości ponad 1,5 mln zł był powiat. W uroczystości wzięli udział burmistrz Młynar Ryszard Zając i przewodniczący Rady Miejskiej w Młynarach Grzegorz Boll. Następnie goście zapoznali się z przebiegiem prac remontowych na drodze powiatowej nr 1145N na odcinku Młynary , Nowe Monasterzysko. Partnerem powiatu w tej inwestycji o wartości ponad 2,8 mln zł jest gmina Młynary. Prace drogowe powinny zakończyć się już w listopadzie br.

W Tolkmicku gości powitał burmistrz Andrzej Lemanowicz i przewodnicząca Rady Miejskiej Maria Wodzianicka. Zapoznano się z przebiegiem prac na drodze powiatowej nr 2202N ul. Morska które właśnie wkroczyły w ostatnią fazę. Wartość zadania, w którym partnerem gminy Tolkmicko jest powiat, wyniosła ponad 2 mln zł. Wicewojewoda Maścianica rozmawiał z lokalnymi samorządowcami również o innych zagadnieniach komunikacyjnych w gminie Tolkmicko, w tym o żegludze na Zalewie Wiślanym.

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Zakończenie kolejnych inwestycji drogowych w powiecie elbląskim
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Zakończenie kolejnych inwestycji drogowych w powiecie elbląskim
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Zakończenie kolejnych inwestycji drogowych w powiecie elbląskim
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: Zakończenie kolejnych inwestycji drogowych w powiecie elbląskim