W dniu 13 października 2010 r. na zaproszenie Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego odbyły się w Teatrze im. Aleksandra Sewrska w Elblągu uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej.
W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych województwa z Marszałkiem Jackiem Protasem na czele, posłowie i senatorowie,Biskup Elbląski dr Jan Styrna, Starosta Elbląski Sławomir Jezierski, Starosta Braniewski Leszek Dziąg, Grażyna Kluge Dyrektor Delegatury w Elblągu Kuratorium Oświaty w Olsztynie, wójtowie i burmistrzowie, przedstawiciele Policji i Wojska Polskiego, a przede wszystkim nauczyciele dla których została zorganizowana ta uroczystość.
Marszałek Województwa Jacek Protas złożył nauczycielom gorące podziękowania za pracę na rzecz oświaty, życząc satysfakcji z pracy z młodzieżą oraz stałego wzrostu uposażeń.
W imieniu parlamentarzystów podziękowania nauczycielom złożył poseł na Sejm Tadeusz Naguszewski, a &aamp;nbsp;podziękowania w imieniu Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty złożyła Pani Grażyna Kluge Dyrektor Delegatury w Elblągu.
W trakcie uroczystości Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego wręczył nagrody dla nauczycieli placówek oświatowych prowadzonych przez samorząd wojewódzki, a Starosta Elbląski i Starosta Braniewski wręczyli nagrody dla nauczycieli placówek prowadzonych przez samorządy powiatowe.
Nagrody Starosty Elbląskiego wręczył Starosta Elbląski Sławomir Jezierski.
Nagrodę Starosty Elbląskiego otrzymały:
1. Pani Krystyna Brinkiewicz - dyrektor Zespołu Szkółw Gronowie Górnym.
2.Pani Maria Kizyk - dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Pasłęku.
3. Pani Elżbieta Rywelska -nauczycielkaZespołu Szkół w Pasłęku.
4. Pani Edyta Ewelina Sienkiewicz - nauczycielka Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku.
5. Pani Marianna Sztwiertnia - nauczycielka Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku
6. Pani Elżbieta Wasiuk - zastępca dyrektora w Zespołu Szkół w Pasłęku.
Po zakończeniu części oficjalnej został zaprezentowany spektakl „Mazepa” Juliusza Słowackiego przygotowany przez zespół Teatru w Elblągu.

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej