Dzisiaj 26 maja) starosta Maciej Romanowski i prezydent Witold Wróblewski podpisali list intencyjny w sprawie współpracy określającej zasady współdziałania pomiędzy Gminą Miasto Elbląg a Powiatem Elbląskim w zakresie wymiany informacji o zagrożeniach, zakres i zasady współdziałania w przypadku wystąpienia zagrożeń i klęsk żywiołowych, zakres udostępniania baz danych i informacji adresowych i teleadresowych dla potrzeb zarządzania kryzysowego, zakres i zasady udziału przedstawicieli obu jednostek samorządu terytorialnego w szkoleniach i ćwiczeniach.

Nawiązana współpraca umożliwi sprawniejsze reagowanie na wypadek pojawiającego się zagrożenia, a także wspólne przygotowywanie się do sytuacji kryzysowych oraz koordynację przeprowadzanych szkoleń i ćwiczeń. Podjęte przez oba samorządy działania przełożą się na wyższy poziom bezpieczeństwa mieszkańców powiatu elbląskiego i miasta Elbląga.

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Powiat elbląski i miasto Elbląg podejmują współpracę w zakresie zarządzania kryzysowego
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Powiat elbląski i miasto Elbląg podejmują współpracę w zakresie zarządzania kryzysowego
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Powiat elbląski i miasto Elbląg podejmują współpracę w zakresie zarządzania kryzysowego
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: Powiat elbląski i miasto Elbląg podejmują współpracę w zakresie zarządzania kryzysowego