Od 14 do 16 marca 2013 r. w Liceum Plastycznym w Supraślu odbył się Makroregionalny Przegląd zRysunku, Malarstwa i Rzeźby, którego organizatorem jest Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie. Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym reprezentowało troje uczniów, odnosząc znaczne sukcesy.

Przeglądy mają na celu: dokonanie oceny poziomu kształcenia w przedmiotach artystycznych w zakresie rysunku, malarstwa i rzeźby, umożliwienie prezentacji uczniów, wymianę doświadczeń pedagogicznych w zakresie najnowszych tendencji w nauczaniu przedmiotów artystycznych

Szkolę reprezentuje 3 uczniów na podstawie wyników z I etapu szkolnego. Każdy z nich ma obowiązek zaprezentować 2 dziedziny z wybranych spośród rysunku, malarstwa i rzeźby przy czym wszystkie muszą być pokazane przez szkołę. Na przeglądzie uczeń prezentuje prace przywiezione z I etapu oraz wykonuje jedną z wybranej dziedziny. Na ocenę składają się średnie 3 ocen: prac przywiezionych z dwóch dziedzin i pracy wykonanej podczas przeglądu.

Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym reprezentowali: Samira Arrami, która pokazała rysunek i malarstwo a wykonywała rysunek, Fryderyk Sosnowski- Kessler, prezentując malarstwo i rzeźbę, wykonując malarstwo oraz Natalia Magalska prezentując rysunek oraz prezentując i wykonując rzeźbę.

Szkoła zajęła trzecie miejsce tuz za Liceum Plastycznym w Lublinie i w Supraślu, uzyskując wyniki lepsze od szkół m.in. z Warszawy, Olsztyna, Łomży, Radomia, Nałęczowa, Zamościa, Płocka, Mińska Mazowieckiego.

Dwoje uczniów: Natalia Magaska oraz Fryderyk Sosnowski- Kessler zostało laureatami II etapu i zakwalifikowało się do centralnego etapu, który będzie miał miejsce w czerwcu w Dłużewie pod Warszawą. Będą walczyć o indeksy!

Gratulujemy uczniom i ich nauczycielom prowadzącym!

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: W ścisłej czołówce!
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: W ścisłej czołówce!