W dniach 31.05.- 02.06.2014 w Domu Kultury w Kuźni Raciborskiej odbywał się 28 Ogólnopolski Przegląd Zespołów Artystycznych „Kowadło”. Jest to cykliczny i uważany za najbardziej prestiżowy przegląd młodzieżowych ośrodków wychowawczych z całej Polski. W tym roku konkurencja była bardzo mocna i do udziału zgłosiło się 17 placówek z całego kraju, w tym również z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kamionku Wielkim.

Ośrodek reprezentowała grupa teatralno–muzyczna w składzie : Szymon Mielewczyk, Kamil Palanis, Maciej Tworus, Mariusz Schielke, Krzysztof Fabich, Krzysztof Czajkowski, Krzysztof Czyż, i Robert Jańczuk. Opiekunami grupy byli wychowawcy : Bogdan Płocheć i Michał Basek.

Grupa zdobyła 2. miejsce w kategorii teatr a w kategorii zespoły muzyczne – wyróżnienie.

Zdecydowana większość uczestników tej grupy to debiutanci, którzy musieli pokonać na scenie przed licznie zgromadzoną publicznością ogromny stres i tremę. Dlatego też osiągnięcia te należy traktować jako ich ogromny sukces. Ponadto na przeglądzie udanie wystąpiła również grupa taneczna „Break-dance” w składzie: Radosław Stankiewicz, Jakub Michalak, Krzysztof Czajkowski i Kamil Fajfer. Opiekunem grupy był wychowawca: Sławomir Żukowski.

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Sukcesy wychowanków MOW w Kamionku Wielkim na Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Artystycznych „Kowadło”
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Sukcesy wychowanków MOW w Kamionku Wielkim na Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Artystycznych „Kowadło”