19 lutego br. Dom Pomocy Społecznej w Rangórach odwiedziła grupa uczniów wraz z opiekunami ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Elblągu. Wizyta przebiegła w bardzo miłej i serdecznej atmosferze.

Uczniowie zostali przywitani przez przewodniczącą Rady Mieszkanek. Pracownik socjalny przedstawił krótko historię oraz zasady funkcjonowania naszej placówki. Niektóre mieszkanki zgodziły się pokazać swoje pokoje. Jedna z nich zaprezentowała też kilka utworów na organach elektrycznych, co naszym gościom bardzo się spodobało.

Następnie nasi goście przeszli do sali terapeutycznej, gdzie dowiedzieli się jak nasze panie spędzają czas wolny, czym się zajmują w ciągu dnia. O historii naszego domu dowiedzieli się też z kronik, albumów oraz z filmu.

Nasze mieszkanki zostały obdarowane przez uczniów drobnymi upominkami i słodkościami. Dzień wcześniej, pod okiem terapeuty, przygotowały ciasto z jabłkami którym poczęstowały gości.

Uczniowie z dużym zaciekawieniem wysłuchali opowieści o naszym domu. Zadawali wiele pytań, na które z chęcią odpowiadały mieszkanki i pracownicy. Goście są bardzo zainteresowani odwiedzinami w naszym domu w formie wolontariatu. Powstała więc myśl, aby nawiązać współpracę i częściej się odwiedzać.

Dyrekcji szkoły oraz Paniom opiekunkom składamy serdeczne podziękowanie za odwiedziny w naszym domu. Uczniom jesteśmy wdzięczni za upominki.

Anna Tadra, terapeuta