ŚWIATOWA ORGANIZACJA TURYSTYKI (UNWTO) OGŁOSIŁA KONKURS DLA STARTUPÓW TURYSTYCZNYCH. JEST TO PIERWSZA I NAJWIĘKSZA NA ŚWIECIE INICJATYWA POŚWIĘCONA IDENTYFIKACJI NOWYCH SPÓŁEK, KTÓRE POPROWADZĄ TRANSFORMACJĘ SEKTORA TURYSTYCZNEGO.

Ogłoszenie o konkursie pojawi się w 164 krajach. Jego ideą jest wybranie najlepszych rozwiązań i najbardziej przełomowych projektów.

Poszukiwania skupią się na znalezieniu pionierskich propozycji na rzecz wdrożenia wschodzących i przełomowych technologii, jak również startupów opartych na nowych modelach biznesowych, takich jak gospodarka w obiegu zamkniętym. W konkursie oceniana będzie m.in. przejrzystość projektów zachęcających do zrównoważonego rozwoju turystyki.

Startupy muszą prezentować modele biznesowe powiązane przynajmniej z jednym z czterech głównych obszarów: przyszłość podróży, doświadczenie turystyczne, oddziaływanie na środowisko oraz rozwój społeczny.

Zgłoszenia przyjmowane są do 3 września 2018 roku. Projekty będą oceniane na podstawie pięciu kryteriów:

• niepowtarzalność i rentowność;

• potencjalne skutki;

• model biznesowy;

• skalowalność;

• profil zespołowy.