Grupa teatralno-muzyczna Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kamionku Wielkim uczestniczyła w dniach 28 – 29.05.2017 w 31. Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Artystycznych „KOWADŁO” w Kuźni Raciborskiej. Jest to cykliczny i jednocześnie najbardziej prestiżowy przegląd artystyczny twórczości w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych z terenu całej Polski. Jego laureaci stanowią ścisłą czołówkę wśród przedstawicieli tzw. „twórczej resocjalizacji” w kraju.

W kategorii Teatr, za spektakl zrealizowany w formie dramy teatralnej „Pete, pete... czyli opowieść o krótkim życiu Jasia Malinowskiego”, grupa teatralna MOW w Kamionku Wielkim zdobyła I miejsce. Jury przeglądu podkreśliło ważne treści terapeutyczne spektaklu i jego wybitnie nowatorski sposób prezentacji na scenie. Widz mógł zobaczyć proces uzależnienia się młodego człowieka od substancji psychoaktywnych, kierujące nim motywy a także wynikające z tego konsekwencje...

W kategorii zespoły muzyczne, wychowankowie zdobyli III miejsce. Na scenie zaprezentowali oni kilka autorskich utworów muzycznych we własnej kompozycji.

Chłopcy również bardzo dobrze zaprezentowali się w pozostałych kategoriach: kabaret i taniec, uzyskując wyróżnienia.

Osobowością artystyczną całego przeglądu został wybrany Dorian Drochal.

Na scenie w Kuźni Raciborskiej grupę teatralno - muzyczną stanowili wychowankowie: Dorian Drochal, Bartosz Pesta, Wiktor Witka, Filip Kolek, Michał Wierzbicki, Piotr Wiejak, Dastin Burzyński, Patryk Czapka, Adrian Joniak i Bartosz Antczak.

Koordynatorami całego przedsięwzięcia i opiekunami artystycznymi grupy byli wychowawcy: Bogdan Płocheć i Michał Basek

MOW w Kamionku Wielkim

Magda Dryll