W grudniu 2014 roku w Środowiskowym Domu Samopomocy w Przezmarku zakończono realizację zadania w zakresie zakupu i montażu platformy schodowej. Dotacja celowa w wysokości 52.000 zł przyznana została placówce przez Wojewodę Warmińsko–Mazurskiego w ramach finansowania zadania zleconego z zakresu administracji rządowej, związanego z rozwojem sieci ośrodków wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Przezmarku jako dzienny ośrodek wsparcia realizuje zadania z zakresu pomocy społecznej, udzielając oparcia społecznego 30 dorosłym osobom, zamieszkałym na terenie powiatu elbląskiego. Dom funkcjonuje od 2005 roku w strukturze Domu Pomocy Społecznej „Krokus” we Władysławowie. Przeznaczony jest dla osób chorych psychicznie typ A upośledzonych umysłowo typ B oraz osób wykazujących inne przewlekłe zaburzenia czynności psychicznych typ C).

Montaż platformy schodowej przyczynił się do szybszego i łatwiejszego dotarcia na piętro osobom, którym niepełnosprawność i schorzenia uniemożliwiają sprawne poruszanie się, a tym samym umożliwił uczestnikom bezpieczne przemieszczanie się pomiędzy kondygnacjami i skorzystanie w pełni z oferty placówki.

W chwili uruchomienia platformy, placówka osiągnęła standard usług w zakresie bazy lokalowej i sprzętowej wskazany w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie środowiskowych domów samopomocy z dnia 09 grudnia 2010 roku.

Katarzyna Wiśniewska

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Środowiskowy Dom Samopomocy w Przezmarku znosi bariery
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Środowiskowy Dom Samopomocy w Przezmarku znosi bariery
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Środowiskowy Dom Samopomocy w Przezmarku znosi bariery