Jak podają na oficjalnej stronie organizatorzy, tegoroczne Międzynarodowe Targi Budowlane - BUDMA 2014 odwiedziło około 50 tysięcy osób. W dniu 14 marca 2014 roku odbyła się wycieczka dydaktyczna do Poznania zrealizowana w ramach projektu dofinansowanego ze środków UE „Dobre wykształcenie zawodowe gwarancją lepszego jutra”. Uczestnikami wyjazdu było 19 uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku z klasy I i II Zasadniczej Szkoły Zawodowej kształcącej w zawodzie: monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Targi to oferta najnowszych rozwiązań dla różnych grup przedsiębiorców – architektów, biur projektowych, firm handlowych, wykonawczych oraz generalnych wykonawców i inwestorów branży budowlanej. Targi to również wiele imprez towarzyszących. Tego dnia oferowano profesjonalne pokazy, np. branży dekarskiej, parkieciarskiej oraz pokazy płytkarzy. Warto podkreślić, że obok nowości na stoiskach znaleźć można było także innowacyjne produkty uhonorowane prestiżowym Złotym Medalem MTP.

Uczestnicy wycieczki mogli zapoznać się z nowinkami prezentowanymi przez czołowe firmy branży budowlanej w zakresie nowoczesnych materiałów i technologii stosowanych we współczesnym budownictwie. Młodzież miała możliwość poznania materiałów do nowoczesnego wyposażenia i wykończenia pomieszczeń oraz budynków mieszkalnych, biurowych i innych obiektów. Dodatkowo uczniowie mogli porozmawiać z wystawcami. Młodzież pytała o specyfikę ich działalności, otrzymała materiały reklamowe oferowane i dzięki temu poszerzyła swoją wiedzę na temat rynku, w którym w przyszłości będzie funkcjonować.

Tuż przed drogą powrotną uczestnicy wycieczki udali się na posiłek do jednej z sieci restauracji KFC w centrum Poznania. Wielogodzinna podróż nie przyćmiła satysfakcji z pobytu na targach poznańskich. Opiekę podczas wyjazdu sprawowały: Lidia Zawarczyńska oraz Anna Turowska.

Koordynator: Renata Groń

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Też tam byliśmy…, czyli BUDMA 2014