W grudniu ubiegłego roku w głowie dyrektora zrodziło się marzenie, które było odpowiedzią na potrzeby dzieci. Tym marzeniem było stworzenie pracowni komputerowej. Podzielił się marzeniem z przyjaciółmi z firmy Alstom a oni nigdy nie odmawiają dobrym pomysłom, które służą naszym dzieciom.

Pracownicy Centrum Informatyki ALSTOM Power Sp. z o.o. w Warszawie Oddział w Elblągu przekazali na ten cel 10000 zł, co pozwoliło na wyposażenie pracowni w 6 profesjonalnych stanowisk, zakup kolorowej drukarki, rzutnika multimedialnego oraz rozprowadzenie sieci internetowej do każdego ze stanowisk.

Przyjaciele z Zakładu Informatyki na czele z dyrektorem Ernestem Hęcińskim, kierownikiem ds. kadrowych Miłkiem Sowińskim i Martą Brzezińską, która pilotowała całe przedsięwzięcie, oficjalnie otworzyli pracownię. Pracownia pełnić będzie rolę edukacyjną oraz stanie się elementem zabudowy czasu wolnego.

Bardzo dziękujemy naszym darczyńcom, na których zawsze możemy liczyć. A nasz dyrektor nie przestaje marzyć i już myśli o stworzeniu pracowni w placówce w Pasłęku.

Opracowała Ania Łukawska – Czyżów

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Pracownia komputerowa w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej „Orle Gniazdo” w Marwicy
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Pracownia komputerowa w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej „Orle Gniazdo” w Marwicy