Posiedzenie Zarządu Powiatu w Elblągu w dniu 4 stycznia zdominowała dyskusja nad raportem dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych o stanie zimowego utrzymania dróg. Okazuje się, że mroźna i śnieżna zima generuje pokaźne koszty związane z utrzymaniem przejezdności dróg.

W powiecie elbląskim odśnieżaniem objętych jest 525 km dróg łączna długość dróg powiatowych to 540 km). Ważne jest, że nie ma miejscowości wyłączonych z odśnieżania, co dość często zdarza się w innych powiatach. W chwili obecnej wszystkie drogi są przejezdne, jednak kierowcy muszą wziąć pod uwagę występujące utrudnienia spowodowane m.in. zaspami śniegu, których wysokość miejscami sięga aż 2-3 metrów. Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Marian Łukaszuk szacuje, że tegoroczna zima generuje dodatkowy koszt utrzymania dróg rzędu 220 tys. zł średnio miesięcznie.

W trakcie posiedzenia Zarządu Powiatu dwoje pracowników Starostwa Powiatowego: Wioletta Rama, podinspektor w Wydziale Architektury i Budownictwa oraz Andrzej Sawicki, inspektor w Wydziale Promocji Powiatu, Edukacji, Kultury i Sportu, złożyło ślubowanie urzędnicze i odebrało zaświadczenia o odbyciu służby przygotowawczej zakończonej zdanym egzaminem.

Wicestarosta Maciej Romanowski wręczył również listy gratulacyjne za wzorowe przygotowanie i przeprowadzenie ćwiczenia powiatowego pn. „Realizacja zadań obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego na szczeblu powiatu w stanie gotowości obronnej państwa, czasu kryzysu, we współdziałaniu z organami administracji wojskowej pod kryptonimem ZALEW 2010”. Listy otrzymali pracownicy Wieloosobowego Stanowiska ds. Bezpieczeństwa Publicznego, Zdrowia i Spraw Społecznych: inspektor Stanisław Sołowiej, inspektor Feliks Wiśniewski i podinspektor Iwona Martynowicz.

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Śnieżna i kosztowna zima
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Śnieżna i kosztowna zima