11 czerwca 2019 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku odbyła się III Gimnazjada Europejska, czyli Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej.

Jak co roku impreza zgromadziła grono zainteresowanych uczniów. W tym roku do konkursu przystąpiło 7 drużyn składających się z uczniów ostatnich klas gimnazjów i VIII klas szkół podstawowych z Pasłęka, Zielonki Pasłęckiej, Godkowa, Dobrego i Rychlik.

W kategorii indywidualnej nagrodzeni zostali: wśród gimnazjalistów - I miejsce zajął Dawid Chodziński, II - Mateusz Cieśla, a III - Aleksandra Pankiewicz; wśród szkół podstawowych - I miejsce wywalczyła Weronika Biłas, II - Kacper Masalski, III - Mateusz Twardzik.

W rywalizacji drużynowej najlepsi okazali się:

I miejsce - Gimnazjum nr 1 w Pasłęku

II miejsce - Szkoła Podstawowa w Godkowie

III miejsce - Szkoła Podstawowa w Zielonce Pasłęckiej.

Konkurs był doskonałą okazją dla upamiętnienia 15-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

Serdeczne podziękowania składamy opiekunom i młodzieży, która wykazała się wysokim poziomem wiedzy o historii, strukturach i państwach członkowskich UE.

Barbara Żak