Tegoroczni absolwenci szkół ponadgimnazjalnych z powiatu elbląskiego (Zespołu Szkół w Pasłęku, Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku oraz Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym), którzy przystąpili do egzaminu dojrzałości uzyskali zdawalność na poziomie 82%, co daje powiatowi trzecie miejsce województwie ex aequo z powiatem szczycieńskim i ełckim. Jest to wynik o 4,7 pkt% wyższy od średniej wojewódzkiej i o 2,3 pkt % wyższy od średniej krajowej.

Tak dobra zdawalność matur utrzymuje się w powiecie elbląskim od wielu lat (2017 r. – 3. miejsce w województwie, 2016 r. – 2. miejsce w województwie). Do osiągnięcia takich wyników przyczynia się kadra zarządzająca i pedagogiczna o wysokich kwalifikacjach, dbająca o rozwój ucznia i motywująca do wysiłku i uzyskiwania zamierzonych efektów, dobra baza dydaktyczna stwarzająca przyjazne warunki do nauki, realizowane liczne projekty rozszerzające ofertę edukacyjną i wspomagające rozwój uczniów, proponowane dodatkowe zajęcia dające możliwość uzyskania nowych kwalifikacji, współpraca szkół z rodzicami, właściwa atmosfera sprzyjająca działalności edukacyjnej szkół.

Wszystkim maturzystom, którzy zdali egzamin maturalny gratulujemy, a za tych, którzy będą poprawiać wyniki w sierpniu trzymamy kciuki.

Gabriela Effenberg