12 maja na Starym Mieście w Olsztynie pracownicy Zakładu Aktywności Zawodowej w Kamionku uczestniczyli w XX Festynie Integracyjnym „Jesteśmy razem’’. Podczas festynu osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie prezentowali swoje wyroby w formie stoisk ustawionych na Rynku Starego Miasta.

W programie festynu zaplanowane były występy artystyczne, pokazy ratownictwa medycznego i sztuk walki oraz gry i zabawy dla dzieci i dorosłych. Głównym celem imprezy jest przybliżenie dorobku artystycznego osób niepełnosprawnych, a także pobudzenie współpracy między partnerami społecznymi, organizacjami pozarządowymi, służbami społecznymi i wolontariatem. Intencją organizatorów jest także integracja osób z niepełnosprawnościami poprzez wspólną zabawę.

Pracownicy ZAZ w Kamionku Wielkim prezentowali swoje wyroby z wikliny i stolarni, tapicerni oraz foldery reklamowe prezentujące usługi pralnicze.

Agnieszka Borkowska
ZAZ w Kamionku Wielkim