We wtorek 17 kwietnia w auli Zespołu Szkół w Pasłęku odbyła się szósta edycja Turnieju Muzycznego „Muzyka łączy pokolenia”, którego organizatorem jest Towarzystwo Przyjaciół LO w Pasłęku. W tym roku dwie drużyny: seniorów z Pasłęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku (Anna Majecka, Teresa Nasiadko, Ewa Głowacka, Jadwiga Nadurska i Helena Turska) i juniorów z Zespołu Szkół w Pasłęku (Natalia Sawraza, Aleksandra Lipińska, Łukasz Wróbel, Michał Tyszecki i Maciej Woźnowski) rywalizowały w pięciu kategoriach muzycznych, dotyczących muzyki disco polo. Uczestnicy musieli m.in. rozpoznać utwór po melodii, podać wykonawcę piosenki, dośpiewać przerwany fragment znanych szlagierów czy też zaśpiewać wybraną piosenkę. Dodatkowo obie drużyny mogły powiększyć pulę swoich punktów odpowiadając na pytania organizatorów. W tym roku po raz pierwszy od początku istnienia Turnieju szczęście uśmiechnęło się do juniorów, którzy wygrali z seniorami 27 do 18. Imprezie towarzyszyła świetna zabawa i skoczne rytmy disco polo. Nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców przy Zespole Szkół w Pasłęku wręczyła wicedyrektor Katarzyna Panimasz, a podziękowania na ręce organizatorów złożyła prezes PUTW Helena Mendelewska. W przyszłym roku odbędzie się siódma edycja, której hasłem przewodnim będzie polska piosenka lat 50. i 60.