X sesja Rady Powiatu

23 października odbyła się X sesja Rady Powiatu w Elblągu. W pierwszej jej części wręczone zostały Odznaki Honorowe Zasłużony dla Powiatu Elbląskiego. Otrzymali je: Marian Badeński, ks. Sławomir Szczodrowski, Stanisław Paździor oraz pośmiertnie Eugeniusz Paluch. W części informacyjnej, starosta Maciej Romanowski złożył sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu w Elblągu za okres od 04 września 2015 r. do 23 października 2015 r.

W trakcie obrad przyjęte zostały m. in. uchwały o przystąpienia przez Powiat Elbląski do realizacji dwóch zadań dotyczących przebudowy dróg na terenie naszego powiatu w ramach programu wieloletniego pn. „Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2020” finansowanego z budżetu państwa.

Pierwsze zadanie dotyczy przebudowy drogi powiatowej nr 2183N ul. Polna w Pasłęku odcinek od ul. 3-go Maja do ul. Ogrodowej) i będzie realizowane w partnerstwie z Gminą Pasłęk. Drugie zaś przebudowy drogi powiatowej nr 1120N Stare Pole) gr. woj. – Fiszewo – Gronowo Elbląskie – Jesionno, odcinek od torów kolejowych w Oleśnie do skrzyżowania z drogą powiatową nr 1103N w Gronowie Elbląskim. Ta inwestycja realizowana będzie w partnerstwie z Gminą Gronowo Elbląskie.

Radni podjęli łącznie 12 uchwał, zgodnie z wcześniej przyjętym porządkiem obrad.

Andrzej Nitka

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: X sesja Rady Powiatu