Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Pasłęku z dniem 01.09.2013r. rozpoczyna rekrutację do projektu unijnego „Moje kompetencje trampoliną w przyszłość zawodową” w Zespole Szkół i w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku. Projekt realizowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet: IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie: 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych od 1 lipca 2013r. do 31 marca 2015r. Beneficjentem projektu jest Powiat Elbląski.

Problemem dzisiejszej młodzieży jest nieumiejętne precyzowanie celów dotyczących swojej przyszłości. Wiadomo nie od dziś, że sukces na rynku pracy odnieść mogą tylko te osoby, które potrafią dokładnie określić swoje oczekiwania i aspiracje zawodowe. 239 uczniów klas pierwszych i drugich licealnych obu szkół będzie miało szansę dokonać samooceny, przyjrzeć się swoim zainteresowaniom, możliwościom, mocnym i słabym stronom i skorzystać z profesjonalnych narzędzi do oceny predyspozycji zawodowych. To wszystko na warsztatach z doradztwa zawodowego, warsztatach wyjazdowych z autoprezentacji i radzeniem sobie ze stresem. Oprócz tego, uczniowie będą rozwijać swoje umiejętności i zdobywać kluczową wiedzę w zakresie matematyki, języków obcych i przedmiotów technicznych, wsparci warsztatami z technik i stylów uczenia się. Dodatkowo 15 uczniów ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się będą objęci wsparciem terapeutycznym przeprowadzanym w zespołach korekcyjno-kompensacyjnych.

Projekt pozwoli również na wprowadzanie metod aktywizujących do pracy z uczniem, ponieważ projekt wesprze 30 nauczycieli obu szkół warsztatami w zakresie pracy metodą projektu i z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Konkurs na najlepszy projekt uczniów nagradzany nagrodami na pewno zainteresuje nauczycieli i młodzież.

asystent koordynatora

Aneta Wołosz