preloader
Przejdź do treści.

Menu

Niekwestionowaną prawdą jest fakt, że trening czyni mistrza. Wytrwałe ćwiczenia kształtują talent i pozwalają się rozwijać. Nic zatem dziwnego w tym, że to właśnie na plenerach malarskich uczniowie Liceum Plastycznego robią największe postępy. Kilka godzin twórczej pracy dziennie, obcowanie z naturą i architekturą dają efekty, jakie będziemy mogli zobaczyć na wystawie poplenerowej w Galerii El.
Prace, które zobaczymy, powstały w trakcie dwóch plenerów malarskich. Klasa III wyjechała w maju do Jarosławca i tam pod czujnym okiem Zbigniewa Chrostka i Janusza Kozaka tworzyła obrazy nadmorskich krajobrazów, zabytkowych budynków. Ten klimat malowniczych terenów, miejsc mniej lub bardziej skalanych ludzką ręką to idealne miejsce to rozwijania pasji i talentu. Tak więc tematów, środków wyrazu, inspiracji do pracy nie brakowało. Stąd też powstało ponad sto obrazów, głównie pejzaży: morskich, architektonicznych, ze sztafażem, z motywami portowymi, w ciekawych konwencjach i przy zróżnicowanych środkach ekspresji. To także idealny materiał, by zobaczyć, w jaki sposób młodzież buduje swój warsztat, jak bardzo metody pracy dojrzewają, zmieniają się.
Na początku tej trudnej drogi z materią architektoniczno-pejzażową zmierzyli się uczniowie klasy I w czasie pleneru w Tolkmicku. To miejsce staje się powoli naszą małą tradycją i za każdym razem zaskakuje odmiennością spojrzeń i interpretacji. W tym roku licealiści wspólnie z chętnymi uczniami klas III gimnazjum pod opieką Aleksandry Matulewicz i Romy Jaruszewskiej realizowali projekt „Otwarci na piękno powiatu elbląskiego”. Aura oraz świadomość dobrze przepracowanego roku szkolnego sprzyjała wyzwaniom twórczym. Możliwości do ćwiczeń nie brakuje w tym urokliwym, małym miasteczku: zabytkowa architektura, wąskie uliczki, port rybacki, pejzaże. Młodzi adepci dotarli również do plaży w Kadynach. Uczestnicy pleneru przeprowadzili także zajęcia dla uczniów Szkoły Podstawowej w Tolkmicku, dając cenne wskazówki i motywując do rozwijania talentów. Na zakończenie jak zawsze zaprezentowali swoje efekty pobytu mieszkańcom miasta i gościom.
Będzie nam niezmiernie miło zobaczyć efekty pracy uczniów Liceum Plastycznego, ich zaangażowanie. Myślę, że postęp, jaki się w ich pracach dokonuje oraz to, w jaki sposób sami dojrzewają będą widoczne na tej wystawie. Zapraszam na wernisaż prac poplenerowych w Centrum Sztuki Galeria El 25 sierpnia o godzinie 18.00.
Zadanie dofinansowane ze środków Powiatu Elbląskiego oraz Miasta i Gminy Tolkmicko.
Dominika Lewicka-Klucznik

Zdjęcie numer 1 w artykule: Obrazy z naturą w tle

Zarządzanie Kryzysowe

Działka na sprzedaż

 

Newsletter

Wydarzenia

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
starosta.neb@powiatypolskie.pl
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 140747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski