W Liceum Sztuk Plastycznych świętowaliśmy Europejski Dzień Języków Obcych przez cały tydzień. Rozpoczęliśmy 26 września, kiedy na drzwiach sal i pracowni pojawiły się powitania w różnych europejskich językach, a w holu zawisła okolicznościowa infografika i gazetka.

Oczywiście w naszym przypadku nie mogło zabraknąć nawiązania do sztuki, czyli obrazu Pietera Bruegla zatytułowanego „Wieża Babel”. W czasach budowy wieży Babel ludzie mówili jednym językiem, a Bóg postanowił sprawić, aby każdy lud miał swój własny język.

Obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych zwieńczyliśmy budową własnej wieży - wieży, która zamiast dzielić – łączy i to w różnych językach. Każda klasa przygotowała dwie cegły opatrzone z każdej strony uniwersalną wartością dla każdej kultury, m.in. rodzina, bezpieczeństwo, zdrowie czy miłość. Wspólnie wznieśliśmy naszą wielojęzykową instalację jako symbol poznawania innych kultur poprzez naukę języka obcego.