preloader
Przejdź do treści.

Menu

Tradycyjnie już podczas Dożynek Powiatowych dokonano podsumowania minionego sezonu sportowego. Wręczone zostały nagrody Starosty Elbląskiego za osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej. W roku 2018 Zarząd Powiatu przyznał osiem nagród indywidualnych oraz jedną zespołową. Otrzymali je: Jan Durka, Michał Dutkiewicz, Mariusz Ficak, Jacek Florek, Grupa Rowerowa Team Mustang, Krzysztof Prystupa, Mariola Szalecka, Piotr Szuba, Roman Tokarski. Nagrody wręczył starosta Maciej Romanowski.

Nagrodę i Medal imienia Jędrzeja Śniadeckiego ustanowił w l975 roku Zarząd Główny Szkolnego Związku Sportowego wspólnie z Redakcją „Przeglądu Sportowego” dla osób, które położyły szczególne zasługi w dziedzinie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Każdego roku to zaszczytne wyróżnienie jest przyznawane tylko jednej osobie w kraju. W tym roku jego laureatem jest Janusz Pająk, przewodniczący Elbląskiego Szkolnego Związku Sportowego. Medal wręczył Dariusz Abramuk, sekretarz generalny Zarządu Głównego Szkolnego Związku Sportowego w Warszawie.

Każdego roku Elbląski Szkolny Związek Sportowy dokonuje podsumowania współzawodnictwa sportowego szkół z terenu powiatu elbląskiego za miniony rok szkolny. Wyniki rankingu najbardziej usportowionych szkół powiatu za rok szkolny 2017/2018 przedstawił przewodniczący Elbląskiego Szkolnego Związku Sportowego – Janusz Pająk. Puchary wręczył starosta Maciej Romanowski.

 

Punktacja generalna szkół wg Elbląskiego Szkolnego Związku Sportowego
za rok szk. 2017/2018

Igrzyska Dzieci

1.         Zwierzno        835

2.         Młynary          790

3.         Nr 2 Pasłęk     701,7

4.         Gronowo Górne         630

5.         Nr 3 Pasłęk     590

6.         Milejewo         480

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej

1.         Młynary          1110

2.         Nr 1 Pasłęk     1050

3.         Nr 3 Pasłęk     760

4.         Gronowo Elbląskie     670

5.         Gronowo Górne         600

6.         Zwierzno        530

 

Sylwetki laureatów nagrody Starosty Elbląskiego
za osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej i sportu
w roku 2018

Jan Durka – nauczyciel wychowania fizycznego Zespołu Szkół w Młynarach. Aktywnie działa w strukturach Szkolnego Związku Sportowego, członek Zarządu Warmińsko-Mazurskiego SZS w Olsztynie. Jego podopieczni odnoszą liczne sukcesy sportowe, dzięki czemu Szkoła w Młynarach od lat zajmuje czołowe miejsca w punktacji generalnej Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Powiatowej Gimnazjady.

Michał Dutkiewicz – nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Godkowie. Organizator licznych imprez sportowych dla dzieci i młodzieży z gminy Godkowo. Pasjonat i trener unihokeja. Jego podopieczni osiągają liczne sukcesy w województwie i na arenach ogólnopolskich. W roku 2018 prowadzony przez niego zespół dziewcząt zdobył 4. miejsce w finale Mistrzostw Polski Młodziczek i brązowy medal Ogólnopolskich Igrzysk Dzieci w unihokeju.

Mariusz Ficak – nauczyciel wychowania fizycznego Zespołu Szkół w Pasłęku. Prowadzeni przez niego zawodnicy wielokrotnie sięgali po najwyższe laury w Mistrzostwach Powiatu Elbląskiego oraz Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Społecznie pełni funkcję prezesa pasłęckiego Szkolnego Związku Sportowego a także przewodniczącego Powiatowej Rady Sportu.

Jacek Florek – trener piłki nożnej i animator sportu w gminie Elbląg. Utworzył Gronowską Ligę Orlika dla seniorów, zainicjował i prowadzi szkółkę piłkarską dla najmłodszych w wieku od 4 do12 lat. Organizuje zajęcia sportowe podczas ferii i wakacji. Jego metody wychowawcze i umiejętności interpersonalne sprawiły, że orlik w Gronowie Górnym stał się miejscem chętnie odwiedzanym przez młodych adeptów piłki nożnej i ich rodziny.

Grupa Rowerowa Team Mustang Pasłęk – zasłynęła z organizacji dwóch cyklicznych imprez rowerowych cieszących się ogromną popularnością: Pasłęckiego MTB Maratonu i Pasłęckiego Duathlonu Leśnego. Grupa organizuje również otwarte treningi kolarskie prowadzone przez reprezentantów Polski w MTB. Ponadto każdego roku Grupa z powodzeniem reprezentuje powiat w około 30 różnych imprezach sportowych.

Krzysztof Prystupa – zawodnik, trener i działacz Klubu Sportowego „Polonia” Markusy. Dzięki jego wysiłkom w 2016 roku dwa kluby działające w Markusach połączyły się, co umożliwiło stworzenie silnej sportowo i organizacyjnie drużyny piłkarskiej. Obecnie pełni w klubie funkcję prezesa. Dzięki jego współpracy z rodzicami zawodników, trenerami, działaczami i władzami gminy możliwa stała się poprawa infrastruktury sportowej w gminie Markusy. W obecnym sezonie drużyna seniorów osiągnęła sukces, awansując do ligi okręgowej.

Mariola Szalecka – nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Zwierznie, gmina Markusy. Jej podopieczni wielokrotnie kwalifikowali się do finałów wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym. W minionym roku szkolnym w punktacji generalnej Powiatowych Igrzysk Dzieci jej szkoła zajęła bezapelacyjne I miejsce. Od trzech lat inicjuje naukę pływania dla dzieci – rokrocznie 45 uczniów ze Zwierzna nabywa umiejętności pływania potwierdzone kartą pływacką i odznaką „Umiem pływać”.

Piotr Szuba – nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Nowakowie. Prowadzi drużyny reprezentujące szkołę, uzyskując medalowe miejsca na szczeblu powiatu i województwa. Od 10 lat organizuje turniej siatkówki „Nowakowo Cup”. Bierze aktywny udział w powiatowym programie piłki ręcznej „Szukamy talentów”. Wspiera pozyskiwanie sponsorów i dodatkowych środków finansowych na zakup nowego sprzętu sportowego służącego jego podopiecznym.

Roman Tokarski – wieloletni sekretarz zarządu pasłęckiego koła Polskiego Związku Wędkarskiego. Od wielu lat aktywnie zaangażowany w organizację niezwykle popularnej w powiecie imprezy pn. Zawody Wędkarskie z okazji Dnia Dziecka, w której uczestniczy każdego roku ok. 200 dzieci. Jest również współorganizatorem zawodów dla seniorów o mistrzostwo pasłęckiego koła a także prekursorem działań proekologicznych i edukacyjnych dotyczących hodowli ryb.

 

Zarządzanie Kryzysowe

Działka na sprzedaż

 

Newsletter

Wydarzenia

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
starosta.neb@powiatypolskie.pl
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 140747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski