preloader
Przejdź do treści.

Menu

erasmus

„Otwarci Na Wiedzę – Otwarci Na Europę” to projekt realizowany w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku w latach 2016-2018 w zakresie programu Erasmus Plus Akcja 1: Mobilność Edukacyjna. W ramach tego projektu aż 25 uczniów ZSEiT w Pasłęku odbyło dwutygodniowe praktyki zawodowe w Rimini, we Włoszech.

Pierwsza tura projektu realizowana była w ubiegłym roku szkolnym i stażem zagranicznym objęła 13 uczniów. W tym roku na praktyki zawodowe do Rimini wyjechało 12 uczniów z klasy II i III technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych i z klasy III kucharz. Młodzież odbywała praktyki na stanowisku „cook assistant” i kelner we włoskich zakładach gastronomicznych i restauracjach hotelowych w Rimini.

Praktykanci mieli możliwość poznania surowców, z którymi na co dzień nie pracują, np.: ośmiornice, kalmary, krewetki, karczochy czy fenkuł. Poznali tradycyjne dania włoskie oraz przygotowywali pyszne desery. Uczniowie pracujący jako kelnerzy obsługiwali gości restauracji i dzięki temu zdobyli większe doświadczenie zawodowe, udoskonalili swoje umiejętności językowe i interpersonalne. W wolnym czasie cieszyli się piękną plażą nad Adriatykiem, zwiedzili Rimini oraz San Marino.

8 czerwca podczas spotkania podsumowującego zostały wręczone uczniom certyfikaty potwierdzające odbycie stażu. Uczniowie przybliżyli wrażenia z pobytu na praktykach poprzez prezentację mulitimedialną. Przedstawiono na niej wszystkie restauracje oraz zadania, które wykonywali. Przygotowany przez uczniów włoski poczęstunek potwierdził zdobyte przez nich umiejętności .

Wszyscy uczestnicy projektu „Otwarci Na Wiedzę – Otwarci Na Europę” w ramach programu Erasmus Plus zgodnie twierdzili, że udział w projekcie pozwolił im zdobyć bezcenne doświadczenie, które na pewno będą mogli wykorzystać w przyszłej pracy zawodowej. Niektórzy uczestnicy otrzymali poważne propozycje pracy na wakacje we włoskich zakładach gastronomicznych. Udział w projekcie był też świetną okazją do podniesienia kompetencji językowych, poznania kultury i obyczajów Włoch oraz skosztowania smaków śródziemnomorskiej kuchni.

I to już koniec II tury projektu Erasmus Plus, ale jednak nie koniec… ponieważ już w przyszłym roku szkolnym rozpoczyna się realizacja nowego projektu. Teraz czeka na uczniów ZSEiT w Pasłęku hiszpańska Malaga.

Wioletta Wierzbicka

 

Zarządzanie Kryzysowe

Działka na sprzedaż

 

Newsletter

Wydarzenia

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
starosta.neb@powiatypolskie.pl
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 140747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski