preloader
Przejdź do treści.

Menu

23 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016. Był to moment podsumowań osiągnięć i wzajemnych podziękowań, poprzedzający długo oczekiwany czas (w pełni zasłużonego) wakacyjnego wypoczynku.

Dziesięć miesięcy wspólnej pracy i nauki zaowocowało wieloma wyzwaniami i sukcesami, ale też nie brakowało trudności, z którymi musieliśmy się zmierzyć. Nadszedł czas, by się im przyjrzeć i poddać swoje działania refleksji zanim zaczniemy korzystać pełnymi garściami z naszych 100 tysięcy darmowych wakacyjnych minut.

Pani Naczelnik Gabriela Effenberg i Pani Dyrektor Krystyna Brinkiewicz, doceniając osiągnięcia, ambicje i zaangażowanie młodzieży – gratulując, życzyły udanych, wspaniałych wakacji.

Program przygotowany przez uczniów kl. I stanowił miniopowieść o artystycznych i naukowych zmaganiach, które stały się udziałem młodzieży w bieżącym roku szkolnym. Nie sposób byłoby przeżyć tak niezwykłe i intensywne dziesięć miesięcy nauki bez oparcia w pedagogach, pracownikach, rodzicach i przyjaciołach szkoły – stąd młodzież przygotowała dla Nich specjalne podziękowania za wspierającą obecność, życzliwość i wyrozumiałość.

Nie zabrakło momentów wzruszających, ale i humorystycznych. Czy można się nie śmiać z pełnego wyzwań, klęsk żywiołowych i nieszczęśliwych zrządzeń losu - dnia typowego plastyka przedstawionego w formie komicznej hiperboli i trochę w krzywym zwierciadle? Zwłaszcza, gdy dni te już za nami ( i nie zginie w tajemniczych okolicznościach żadna praca niesiona do oceny, ani żaden autobus nr 16 nam nie ucieknie).

Nagrody otrzymali ci uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce, wyróżniali się swoją postawą i aktywną działalnością na rzecz szkolnej społeczności oraz zaangażowaniem w życie naszego liceum.

Ukoronowanie uroczystości stanowił wernisaż końcoworocznej wystawy – najlepszego probierza dokonań młodzieży, będących rezultatem dziesięciu miesięcy nauki, eksperymentów, twórczych poszukiwań i wzbogacania umiejętności warsztatowych. Z pewnością jest się czym chwalić!

Niech odpoczynek od szkoły nie oznacza jednak pauzy w tworzeniu i osobistym rozwoju.

W okresie wakacyjnym znajdźcie więc czas na poszukiwanie inspiracji. Bogaćcie się w doświadczenia, by powrót do licealnych murów był okazją do wymiany wielu opowieści, dzielenia się myślami i wrażeniami.

Naładujmy akumulatory, byśmy z nową energią i pomysłami byli gotowi sprostać kolejnym wyzwaniom i z radością spotkali się we wrześniu!

Paulina Łuczak

 

Zarządzanie Kryzysowe

Działka na sprzedaż

 

Newsletter

Wydarzenia

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
starosta.neb@powiatypolskie.pl
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 140747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski