17 czerwca 2016, prosto z Płocka, przedstawiciele Biura Ochrony Środowiska Polskiego Koncernu Naftowego ORLEN S.A. przyjechali obejrzeć zmodernizowaną oczyszczalnię ścieków w Marwicy. W ubiegłym roku stwierdzono nieprawidłowości związane z funkcjonowaniem oczyszczalni, o czym informowały próbki badań. W związku z tym, że od blisko 2 lat Spółka PKN Orlen stała się naszym bliskim przyjacielem, rozpoczęliśmy rozmowy z Biurem Ochrony Środowiska Koncernu na temat wsparcia. Natychmiast pracownicy biura rozpoczęli działania, przyjechali na wizję lokalną, ocenili co należy zmodernizować i wymienić. Oprócz oceny i wyceny podjęte zostały decyzje, że sfinansują całość przedsięwzięcia. Finalnie po ustaleniu kosztorysu Fundacja ORLEN – DAR SERCA przekazała kwotę 10000,00 zł na modernizację oczyszczalni, która w całości wystarczyła na pokrycie kosztów.

Pracownicy PKN Orlen na stałe wpisali się już w „krajobraz” życia placówek opiekuńczo – wychowawczych. To kolejna ich inicjatywa. Po raz pierwszy pojawili się na Wieczornicy Wigilijnej w Marwicy w 2014 roku z workiem indywidualnych prezentów, wiosną 2015 roku pojawili się na pikniku w Marwicy na Uczcie dla Rodzin, serwując popcorn i watę cukrową. Kolejną inicjatywą było przygotowanie przez pracowników 4 warsztatów dla dzieci (taniec, majsterkowanie, wizaż, grafika komputerowa) oraz zapraszając Andrzeja Wronę i Katarzynę Zaroślińską, reprezentantów Polski w piłce siatkowej, którzy przeprowadzili krótki trening piłki siatkowej. Pojawili się również na święta Bożego Narodzenia w 2015 jak i na pikniku w 2016 roku, obdarowując dzieci słodkościami, biletami do kina oraz fundując dla wszystkich dzieci lody…

Piękna jest ta nasza przyjaźń, ilekroć przyjeżdżają do nas pracownicy Orlenu nie chcą wyjeżdżać a my nie chcemy ich wypuszczać. To bardzo ważny kontakt dla dzieci.

Dziękujemy.

Leszek Czyżewski – dyrektor CAOPOW w Marwicy