preloader
Przejdź do treści.

Menu

„Cudze chwalicie, swego nie znacie” – tym cytatem najtrafniej moglibyśmy podsumować nasze spotkanie z nowoczesnym laboratorium w Elbląskim Parku Technologicznym. Nikt z nas, uczniów klasy II LO w Zespole Szkół w Pasłęku, nie widział takiego laboratorium z drogim sprzętem pomiarowym.

Nasza wizyta rozpoczęła się od spotkania w sali konferencyjnej z panem kierownikiem dr. inż. Wojciechem Chwiałkowskim, który przedstawił prezentację o powstaniu i funkcjonowaniu EPT. Budynek logistyczny, w którym gościliśmy, został zaplanowany jako miejsce dla czterech centrów badawczo-rozwojowych: Centrum Jakości Środowiska, Centrum Transferu TechnologiiInformatycznych, Centrum Technologii Drewna i Mebli oraz Centrum Metaloznawstwa. Park na Modrzewinie zaczął formalnie swoją działalność 1 kwietnia 2011 roku.Dowiedzieliśmy się, że Elbląski Park Technologiczny współpracuje z firmami z różnych dziedzin technologii, a w szczególnie w zakresie technologii informatycznych, meblarstwa i materiałoznawstwa oraz ochrony środowiska.Przedsiębiorcy mogą liczyć na wsparcie koordynatorów, możliwość wynajęcia wyposażonej powierzchni biurowej oraz sal konferencyjnych.

Następnie zostaliśmy zaproszeni do wycieczki po nowoczesnym Laboratorium Zaawansowanych Analiz Środowiskowych. Dwie sympatyczne panie laborantki oprowadziły nas po najnowocześniejszym laboratorium korzystającym z nowoczesnych urządzeń pomiarowych wiodących firm diagnostycznych. Laboratorium składa się z pięciu pracowni analiz instrumentalnych, pokoi przygotowania prób i magazynów odczynników. W codziennej pracy pracownicy stawiają na wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań i technologii w zakresie wykonywania badań oraz na wiarygodność otrzymanych wyników. Uzyskaliśmy kompleksowe informacje o rodzajach i sposobie wykonywania badań, interpretacji uzyskanych wyników na wysokiej jakości aparaturze, typu: chromatograf gazowy, jonowy, spektrofotometr masowy czy adsorpcji atomowej. Laboratorium świadczy usługi skierowane do przedsiębiorców i instytucji, jak i osób prywatnych w zakresie analizy wód, ścieków, osadów ściekowych, gleby, hałasu i innych. Z wycieczki przywieźliśmy nie tylko katalogi EPT, ale również moc wrażeń i przekonanie, że w naszym rejonie są miejsca super nowoczesne, w których być może w przyszłości znajdziemy zatrudnienie.

Składamy serdeczne podziękowanie za możliwość zwiedzenia EPT. Mamy nadzieję, iż nie jest to ostatnia nasza wizyta w Elbląskim Parku Technologicznym. Powrócimy do laboratorium na warsztaty w ramach programu „Akademia Młodego Chemika”.

Zarządzanie Kryzysowe

Działka na sprzedaż

 

Newsletter

Wydarzenia

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
starosta.neb@powiatypolskie.pl
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 140747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski