preloader
Przejdź do treści.

Menu

Od połowy września do początku listopada 2014 r. młodzież Zespołu Szkół w Pasłęku mogła przygotować prace na Szkolny Konkurs o Powstaniu Warszawskim, którego celem było upamiętnienie poległych powstańców, a także przypomnienie historii i kształtowanie patriotycznych postaw. Uczniowie mogli wybrać następujące kategorie: test wiedzy, praca plastyczna, komiks, gra edukacyjna, wiersz, plakat, "Oczami świadka" oraz sympozjum naukowe.

Dużym powodzeniem cieszył się test wiedzy szczegółowej związanej z powstaniem warszawskim. Uczestnicy odpowiadali na 32 pytania, które dotyczyły strategii walki, dowódców, znajomości filmów, książek, a także codziennego życia w okupowanej Warszawie. Uczniowie wykazali się bogatą wiedzą i umiejętnościami.

Wyniki konkursu zostały przedstawione na spotkaniu w dniu 17.11.2014 roku w szkolnej auli. Przed ogłoszeniem zwycięzców uczestnicy konkursu zaprezentowali prace plastyczne, literackie oraz prezentacje multimedialne. Niebanalną prezentację przedstawił Piotrek Jastrzębski z klasy I a LO, ponieważ w swojej pracy ukazał postać pradziadka walczącego w powstaniu. Na jednym ze slajdów przedstawił kwestionariusz osobowy uczestnika powstania z archiwum Muzeum Powstania Warszawskiego oraz zaprezentował nam książkę , w której opisano losy jego przodka i jego kolegów.

Wyniki konkursu:

- w kategorii test wiedzy - I miejsce Marek Zdanowski z klasy III c; II miejsce Filip Charuk z klasy III c i Krzysztof Świderski z klasy III d; III miejsce Łukasz Świderski z klasy III d.

- w kategorii "Oczami świadka" - I miejsce Ewelina Sosnowska z klasy I a

- w kategorii praca plastyczna - I miejsce Iga Łukasik z klasy I c; II miejsce Agata Charuk i Klaudia Kłosińska z klasy I c; III miejsce Dominika Hraj z klasy III c.

- w kategorii wiersz - I miejsce Ania Waszkiewicz z klasy II b.

- w kategorii sympozjum naukowe - I miejsce Patrycja Dołmant i Patryk Pietrzykowski z klasy II b; II miejsce Piotr Jastrzębski z klasy I a oraz Wioleta Stabrowska, Michał Lender i Wojtek Tomaszewicz z klasy II b.

Na szczególne wyróżnienie zasługują uczennice z klasy I c Klaudia Kłosińska, Agata Charuk, Iga Łukasik oraz Filip Charuk z klasy III c, którzy przygotowali ciekawą grę edukacyjną oraz uczennica z klasy II b ZSZ Kasia Witkiewicz, która wykonała plakat i napisała list.

Wszystkich uczestnikom gratulujemy. Organizatorzy pragną gorąco podziękować panu Mariuszowi Mackiewiczowi za życzliwość i okazaną pomoc oraz pani Katarzynie Panimasz, pani Magdalenie Bała, pani Agnieszce Leśniewicz, pani Monice Kozakiewicz za udział w obradach jury.

Beata Łuczyńska-Pyra, Dorota Ćwik

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Konkurs o Powstaniu Warszawskim w Zespole Szkół w Pasłęku
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Konkurs o Powstaniu Warszawskim w Zespole Szkół w Pasłęku
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Konkurs o Powstaniu Warszawskim w Zespole Szkół w Pasłęku
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: Konkurs o Powstaniu Warszawskim w Zespole Szkół w Pasłęku

Zarządzanie Kryzysowe

Działka na sprzedaż

 

Newsletter

Wydarzenia

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
starosta.neb@powiatypolskie.pl
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 140747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski